Foto Video

V centru Plzně najelo auto na strážníka

Řidiči červeného Peugeotu nyní hrozí až šest let vězení

pátek 23. února 10:25 , aktualizace 10:36

Městská policie Pátrání

Partner článku – Delta Plzeň


     K zvláště závažnému útoku na strážníka došlo v pátek 19. ledna v centru Plzně okolo půlnoci a o tomto případu jsme psali hned následující den.
     Pěší hlídka strážníků Městské policie se pohybovala nedaleko křižovatky Smetanovy sady, Jungmanova ulice a Kopeckého sady, když si strážníci všimli Peugeotu 106 červené barvy se střešním okénkem, černými zpětnými zrcátky a žlutou neznámou věcí a polepem na zadním pravém okně, jedoucího v protisměru.
     Strážníci dali vozidlu signál k zastavení, řidič strážníky spatřil, zprvu reagoval zpomalením, ale pak najednou znovu přidal plyn, srazil strážníka stojícího před vozidlem a z místa ujel.
     Zraněného strážníka museli transportovat k lékařskému ošetření, případ převzali kriminalisté a začali intenzivně pátrat po řidiči, kterému nyní hrozí až šest let vězení za násilí proti úřední osobě.
     Policisté také hledají svědky nebo osobu, která by mohla přinést informace k totožnosti řidiče.
     Kriminalistům, kteří provádějí šetření ve věci zločinu násilí proti úřední osobě, se v rámci šetření podařilo získat videozáznam, na kterém je zachycena podezřelá osoba. Právě tato osoba nastoupila do vozidla do výše uvedeného Peugeotu.

Foto a video: PČR


Delta Plzeň

Kamerové i zabezpečovací systémy, bezpečnostní a solární fólie, protipožární systémy. Osvědčený dodavatel systémů od projektu přes realizaci až po připojení na pult centralizované ochrany bezpečnostní služby nebo hasičů.