Foto

Kdosi v domě na Borech zapálil kanystr hořlaviny

První hasili policisté, pak hasiči, kteří ještě ze zakouřeného domu evakuovali šest lidí

pondělí 29. června 19:26 , aktualizace 20:06

Hasiči

Partner článku – D.S.D. METAL plus

     Dnes po půl sedmé večer došlo k požáru v kočárkovně v panelového domu v ulici Luďka Píka v Plzni na Borech. Podle místních požár jako první zpozorovaly děti, které se pokusily dveře místnosti otevřít, ale vyrazil proti nim oblak hustého, černého, dusivého kouře, takže utekly vše oznámit rodičům, kteří zavolali hasiče.
     Na místo jako první dorazilo několik hlídek policistů, kteří okamžitě zahájili hašení pomocí ručních hasicích přístrojů z výbavy služebních vozů. Krátce po nich dorazili hasiči ze stanic Plzeň Slovany a Plzeň Střed a také jejich dobrovolní dobrovolní kolegové.
     "Před naším příjezdem bylo z budovy evakuováno šest osob. Ihned po příjezdu bylo zahájeno hašení prostoru kočárkárny," uvedl tiskový mluvčí hasičů s tím, že následně bylo zjištěno, že v místnosti se vzňal kanystr s ředidlem, od kterého se požár šířil po místnosti.  
     Hasičům se v krátké době podařilo požár lokalizovat a uhasit, následně byl kanystr vynesen ven a bylo provedeno odvětrání celého domu.
     Při požáru naštěstí nedošlo ke zranění osob, jeho příčinu a výši škody nyní zjišťuje vyšetřovatel hasičů. Je prakticky vyloučeno, aby k požáru došlo pouhou nešťastnou náhodou a je tedy velmi pravděpodobné, že kanystr někdo zapálil svou nedbalostí či dokonce úmyslně.


 


D.S.D. METAL plus

Požádní ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.