Foto

V neděli 4. října vyletěl sporťák z dálnice, řidič zemřel

Policisté nyní žádají o pomoc širokou veřejnost, viděli jste tuto nehodu?

20. října 2020 17:00 , aktualizace 17:00

Pátrání

Partner článku – Mraknet

     Policisté hledají svědky dopravní nehody, která se stala 4. října v 16:43 hodin na dálnici D5 na 94 kilometru, tedy u Nýřan, ve směru jízdy od Plzně do Německa.
     Policisté proto žádají všechny občany, kteří by mohli podat jakékoliv informace k této dopravní nehodě, které by napomohly k jejímu řádnému prošetření a ustanovení viníka, aby neprodleně kontaktovali Policii ČR, dálniční oddělení Ostrov u Stříbra, tel.: 974 337 501. Informace mohou také podat na linku tísňového volání 158. 
     Zároveň policisté žádají i další řidiče, kteří mají ve vozidlech palubní kamery a projížděli místem dopravní nehody v uvedenou dobu, nebo viděli vozidlo jet v době před dopravní nehodou, aby rovněž kontaktovali policisty na výše uvedených telefonních číslech. Policisté všem děkují za spolupráci.

Původní článek k této nehodě

     V neděli 4. října před pátou hodinou odpoledne došlo na dálnici D5 ve směru z Plzně na Rozvadov, za sjezdem na Nýřany, k velmi vážné dopravní nehodě. 


     Vozidlo Audi jedoucí ve velice vysoké rychlosti v levém jízdním pruhu zatím z neznámého důvodu náhle prudce změnilo směr jízdy doprava a doslova vyletělo z dálnice. Vozidlo letělo několik metrů vzduchem, poté přerazilo několik nižších stromků, dopadlo na úzkou asfaltovou silnici vedoucí souběžně s dálnicí, odrazilo se a dopadlo na svodidla, které zcela zdemolovalo a nakonec zhruba po sto dvaceti metrech od místa, kde opustilo dálnici, zůstalo ležet na střeše. 

    Na místo okamžitě vyrazily všechny záchranné složky. Hasiči museli vyprostit a z pásů vyřezat asi čtyřicetiletého řidiče, který zůstal v autě zaklíněný a zahájit jeho resuscitaci. Tu poté převzali záchranáři a ve velmi vážném stavu muže transportovali na Emergency Fakultní nemocnice Lochotín. Po dobu zásahu byla dálnice uzavřena.
    Bohužel, přes veškerou snahu lékařů, řidič po několika dnech zemřel v nemocnici.


Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.