Foto

Muž se usadil na chodníku a začal se řezat na předloktí

Zraněného muže si od strážníků převzali záchranáři

9. září 2023 12:11 , aktualizace 12:33


     Ve čtvrtek večer zalarmoval Městskou policii Plzeň telefonát mladé ženy, která na tísňovou linku ohlásila, že v centru města u tramvajové zastávky sedí na zemi mladý muž a podřezává se. Operační strážník samozřejmě okamžitě vyslal nejbližší volnou hlídku oznámenou informaci prověřit.

     Po příjezdu se ukázalo, že informace byla pravdivá a strážníci muže na místě skutečně nalezli. "Hlídka zjistila, že k sebepoškozování muž přistoupil pod vlivem alkoholu a psychických problémů. Strážníkům se podařilo rozrušeného muže značně klidnit a prvotně mu ošetřili krvácející řezné rány na předloktí. Dechovou zkouškou byla u něj zjištěna hladina alkoholu v dechu bezmála 2,5 promile," uvedla nám mluvčí městské policie s tím, že strážníci přivolali záchranáře a Policii ČR, která si záležitost převzala.

     Po ošetření ran byl muž umístěn v Protialkoholní záchytné stanici.

Foto: MP

Klimahome

Specialista na klimatizace a tepelná čerpadla. O klienty se postaráme od A do Z: poradíme s výběrem, zaměříme, připravíme kalkulaci projektu na míru, profesionálně nainstalujeme a postaráme se o záruční i pozáruční servis. Dokážeme pomoci i se zajištěním financování a vyřízením dotace.