Foto

V pěstírně v Úhercích úrodu sklízela kriminálka

Mladý muž pěstoval na pozemku i uvnitř v budově

17. července 2018 17:13 , aktualizace čtvrtek 19. července 20:06

Drogy

Partner článku – Autosalon Dajbych

     Včera kolem půl páté ráno najela do klidné vesnice Úherce nedaleko Nýřan policejní auta a kriminalisté s povolením k domovní prohlídce vstoupili do jednoho z domů na návsi. "Byli tam od půl páté asi do dvanácti hodin, takže to asi bylo velké. Bydlí tam nějaký A. B. a že tam něco provádí, jsme si mysleli již dávno," uvedl nám jeden ze sousedů.
     Sousedé měli skutečně pravdu, kriminalistům územního odboru Plzeň-venkov se operativním šetřením podařilo natipovat a následně odhalit pěstírnu marihuany.
     "Včera proběhla realizace, kdy policisté provedli domovní prohlídku v jednom z rodinných domů v obci u Nýřan. Z dosavadního prověřování vyplývá, že 27letý muž si měl v domě a na pozemku za účelem výroby psychotropní látky zřídit a provozovat nelegální pěstírnu marihuany.  Zabaveny byly mimo desítek rostlin konopí a jejich sazenic rovněž i veškeré komponenty pro výrobu a pěstování," uvedla k případu mluvčí policie.
     Zasahující policisty zajisté pobavila výmluva zadrženého muže, který uvedl, že měl v úmyslu rostliny vypěstovat a poté je užít pouze pro svoji potřebu. Policisté totiž na pozemku u rodinného domu zabavili desítky sazenic i vzrostlých rostlin a v domě pak byly další rostliny pěstované tzv.  in-door způsobem.
     "Případ prověřujeme pro podezření ze spáchání přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Dle trestního zákoníku pachatel takového jednání může být potrestán odnětím svobody na jeden rok až pět let nebo peněžitým trestem," ukončila mluvčí policie.

Tato pěstírna je spíš menší, ale pojďte se s námi podívat o pěstírny, která vydělala sto milionů korun:

Zazdili zahradníka a pěstírna vydělala sto milionů korun

Zazdili zahradníka a pěstírna vydělala sto milionů korun

24. 09. 2014, 10:51, aktualizace 17. 07. 2018, 18:44

VELKÁ FOTOGALERIE Policisté skoro deset hodin likvidovali pěstírnu marihuany a na zabavený materiál museli nechat přistavit kamion

FOTO: PČR Pěstírna Úherce

 

 

Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.