Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

V plzeňském pivovaru nakradli pivo za více jak půl milionu

Rumunsko slovenská partička agenturních zaměstnanců vybílila sklady Pilsner Urquell

16. července 2019 14:43 , aktualizace 15:01

Cizinci Krádež Zadržení pachatele

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Koncem března jsme jako jediní informovali, že se v plzeňském pivovaru Pilsner Urquell objevili kriminalisté a 27. února zadrželi Slovenku Danu Š., která měla na starost výdej sudů. Dle našich informací měla za několik měsíců vydat bez povolení více než 150 sudů nejčastěji dvanáctistupňového prazdroje, čímž způsobila škodu více než půl milionu korun.
     "V současné době probíhá vyšetřování krádeže zboží ze skladů Plzeňského Prazdroje, ve které figurovali agenturní zaměstnanci a zaměstnanci třetích stran. Krádeže se, podle zatím dostupných informací, neúčastnili zaměstnanci Plzeňského Prazdroje. Poskytujeme maximální součinnost Policii České republiky při probíhajícím vyšetřování, v tuto chvíli však nemůžeme sdělit žádné bližší podrobnosti," uvedlo nám tenkrát vedení pivovaru.

     Policisté nám k věci tenkrát moc informací podat nemohli, protože vyšetřování bylo ještě v plném proudu, ale dnes již podrobnosti uvedli.
     Předmětem zájmu domluveného nelegálního obchodu, ve kterém figurovala jedna žena a dva muži, se staly 50 a 30 litrové sudy s pivním mokem. Kriminalisté se složitým případem intenzivně zabývali, během prověřování shromažďovali důležité informace, které je zavedly na stopu skupinky osob, která tuto trestnou činnost v plzeňském pivovaru prováděla již od loňského prosince.
     "Žena zaměstnaná jako zaměstnanec poškozené společnosti, opakovaně, v minimálně devatenácti případech využila své pracovní pozice skladnice a pomocí vysokozdvižného vozíku připravila k naložení pivní sudy s obsahem. Do přistaveného nákladního vozu, jehož posádku tvořil řidič a závozník, byly tyto sudy naloženy nad rámec provedených objednávek a vystavených nákladových listů.
     Spolu s ostatním zbožím byly následně vyvezeny z areálu společnosti, aniž by tyto byly jakkoli uhrazeny, čímž poškozené společnosti způsobili hmotnou škodu vyčíslenou na necelých 600 000 korun,"
uvedla mluvčí policie.
     Vedené trestní řízení totiž prokázalo, že osoby tímto způsobem z objektu vyvezly minimálně 114 sudů s celkovým obsahem 5 460 litrů piva.
     "Policejní komisař zahájil trestní stíhání 59leté ženy a dvou mužů ve věku 32 a 35let, které obvinil ze spáchání pokračujícího zločinu krádež, kterého se dopustili ve formě spolupachatelství. V případě prokázání viny jim hrozí až osmiletý trest odnětí svobody," dokončila mluvčí policie. My pouze doplníme, že muži, kteří pivo vyváželi, byli bratři původem z Rumunska a zadržená skladnice byla pro změnu ze Slovenska.


 Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.