Foto Video

Útočník s nožem ze Slovan byl zadržen

Ani ne pět hodin po činu mladého muže zadrželi policisté ze zásahové jednotky

7. prosince 2018 18:41 , aktualizace sobota 8. prosince 00:08

Napadení Záchranáři Zadržení pachatele Zbraně

Partner článku – Alfa Tactical


     Dnes po páté hodině odpoledne došlo v Plzni na rohu ulic Jablonského, Rubešova a Mikulášského náměstí k rozepři, která vyústila ve zcela nesmyslný a brutální útok.
     Podle informací z místa zde muž společně s kolegou odjížděli dodávkou z práce, když z pivnice U Chřestýše vyšla skupina mužů, která do rozjíždějící se dodávky začala kopat a bušit pěstmi.
     Řidiče dodávky takové chování samozřejmě rozčílilo a rozhodl se vystoupit.
     "Ten pán vystoupil z auta a ty opilce okřikl, došlo k nějaké hádce a ten řidič s jedním z té skupinky do sebe nějak strčili. Vzápětí ten chlap z hospody vytáhl nůž a jednou nebo víckrát toho řidiče bodl," popsal nám svědek, který jako jeden z prvních na místo volal záchrannou službu.
      Zraněný řidič se dal na útěk do firmy ve vedlejším domě, kde mu první pomoc do příjezdu záchranářů poskytl další jeho kolega. Záchranáři si poté vážně zraněného muže převzali do péče.
     "Přibližně čtyřicetiletého muže jsme transportovali při vědomí, ale ve vážném stavu na Urgentní příjem Fakultní nemocnice Plzeň," řekla nám tisková mluvčí záchranářů.
     Na místo také okamžitě vyjeli policisté, kteří zajistili svědky a prostor, a také výjezd kriminální policie s technikem k zajištění stop. Vzhledem k tomu, že se jedná o zcela aktuální případ, jehož vyšetřování je na úplném počátku, nemůže nám policie zatím sdělit žádné informace.
     Podle svědků se trojice po incidentu vrátila do pivnice pro věci a poté z místa uprchla. Policie po nich v tuto chvíli intenzivně pátrá.

AKTUALIZACE 22:10 :
     Mladého muže, který na Slovanech pobodal a vážně zranil řidiče dodávky, do které předtím kopal, se podle všeho podařilo policistům vypátrat a zadržet ani ne pět hodin po činu. Do Plzně - Bukovce, kam po činu uprchl, si pro něj došla zásahová jednotka.
     "Policisté po pachateli intenzivně pátrali a poté policisté zásahové jednotky Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje zadrželi 26letého muže, který je podezřelý ze spáchání trestného činu násilného charakteru," uvedla tisková mluvčí policie.     

   

Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.