Foto

V Plzni tragicky zahynula britská královna pokeru

Její řidič u Makra narazil do betonového sloupu

13. listopadu 2017 13:57 , aktualizace 15:03

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     V neděli 5. listopadu jsme informovali o tragické dopravní nehodě, při které po třetí hodině ráno na kruhovém objezdu u Makra na Domažlické třídě v Plzni narazil osobní automobil Opel Corsa do sloupu veřejného osvětlení.
     Řidič vozu narozený v roce 1985 při nehodě utrpěl zlomeninu dolní končetiny, jeho spolujezdkyně Angličanka narozená v roce 1975 byla ale zraněna natolik vážně, že i přes resuscitaci na následky rozsáhlých zranění na místě zemřela.

     Některé média o víkendu uvedla, že dle britského tisku ten den u Rozvadova zemřela matka dvou dcer Emma Fryerová, v Anglii známá jako „královna pokeru“. Jde o omyl a Emma Fryerová zemřela ve výše uvedeném Opelu Corsa na Borských polích teprve během cesty na svůj první turnaj Světové série v pokeru, který se konal právě v Rozvadově.

 
Zdroj: https://plzensky.denik.cz/zpravy_region/britska-pokerova-kralovna-zemrela-pri-nehode-v-plzni-20171112.html
     Dle jedné verze řidiči navigace neukázala kruhový objezd u Makra a on pak naboural do sloupu.

Policie ČR k nehodě:

     Policejní komisař Služby kriminální policie a vyšetřování Plzeň - město zahájil úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu usmrcení z nedbalosti, kdy podezřelým je dvaatřicetiletý muž, který dne 5. listopadu v době od 03:00 hodin do 03:13 hodin jel v Plzni jako řidič s osobním motorovým vozidlem  tovární značky Opel Corsa po přivaděči silnice I. třídy č. 26 ve směru od Sulkova ke kruhovému objezdu u obchodního domu, kdy jel zařazen v pravém jízdním pruhu.
     Řidič nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem, vlastnostem vozidla a zejména povětrnostním podmínkám - husté mlze, v prostoru nájezdu na kruhový objezd nestihl včas reagovat na oblouk kruhového objezdu, vjel do prostoru kruhového objezdu, kde se střetl koly svého vozidla se zvýšeným obrubníkem travnaté plochy ve středu kruhového objezdu.
     Vozidlo dále najelo na travnatou plochu kruhového objezdu, kde se střetlo  přední částí vozidla se sloupem trolejového vedení. Při střetu došlo ke zranění řidiče, který byl na místě nehody ošetřen osádkou vozidla rychlé záchranné služby a poté převezen do nemocnice v Plzni.
     Při nehodě utrpěla dvaačtyřicetiletá spolujedoucí zranění neslučitelná se životem a lékařka v 04:05 hodin konstatovala smrt. Požití alkoholu bylo u řidiče na místě nehody vyloučeno dechovou zkouškou. Škoda na vozidle byla vyčíslena na 250 tisíc korun. 

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.