Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

V případu potrhání jedenáctileté Sofinky dvěma rotvajlery padlo obvinění

Majiteli psů hrozí za těžké ublížení z nedbalosti až čtyři roky vězení

6. listopadu 2023 12:25 , aktualizace 12:45

Napadení Zvířata

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


      V květnu jsme informovali o případu napadení teprve jedenáctileté Sofinky z Ukrajiny dvojicí rotvajlerů nedaleko ubytovny v Holýšově.

      Dívenka při útoku utrpěla vážná zranění nohou, z nichž minimálně jedno odhalilo kost, a byla letecky transportována do nemocnice, kde ji na jednotce intenzivní péče udržovali v umělém spánku, aby bylo možné vyčištění ran. 
      Následovalo několik operací a po pěti týdnech mohla být dívenka z nemocnice propuštěna, jako památku si ale odnesla rozsáhlé jizvy, které bude třeba vyřešit prostřednictvím plastické chirurgie.

      Případem se samozřejmě zabývala i policie, která ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Minulý týden policisté šetření ukončili a majitele psů z tohoto trestného činu obvinili.
      "Kriminalisté zahájili minulý týden trestní stíhání třiapadesátiletého muže, kterého obvinili ze spáchání přečinu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti. K tomu došlo v polovině května letošního roku, kdy jako majitel psů plemene rotvajler nezabezpečil oplocení objektu v Holýšově, odkud jeho psi utekli, pohybovali se po okolí, jeden z nich pokousal jedenáctiletou dívku a způsobil jí vážná zranění," uvedla nám dnes mluvčí policie.O tomto případu jsme v květnu informovali v článku: 

Život desetileté Sofinky zachránili dva pohotoví muži

     V úterý 16. května kolem sedmé hodiny večer nedaleko areálu betonárky v Holýšově skupina dětí potkala dvojici rotvajlerů, psa a fenu, kteří z objektu utekli. Nejprve vše vypadalo nevinně, psi si s dětmi hráli a nechávali se hladit, pak je ale podle všeho něco vydráždilo a oba zaútočili na teprve desetiletou Sofinku z Ukrajiny.

     Oba psi dívence velmi ošklivě potrhali nohy, přičemž minimálně jedna z ran na stehně dokonce odhalila kost. Mimo to dívka utrpěla i další zranění, například na rukou.

     Vše ale mohlo skončit daleko hůře. Holčičce podle všeho zachránili život dva muži, z nichž první ji přiběhl na pomoc a snažil se je kopáním odehnat, načež druhý do psů najel dodávkou, dívenku popadl, vtáhl do auta a vyrazil vstříc přivolaným záchranářům.
     Podle mluvčí policie byl zachráncem, který psy od Sofinky odháněl kopy, muž narozený v roce 1961, zachráncem s dodávkou pak muž narozený v roce 1973.

     Sofinka byla po útoku letecky transportována do Fakultní nemocnice Plzeň, kde prodělala operaci a je zde nyní hospitalizována.

     Psi byli na útěku až do dnešního dopoledne, kdy byli díky pomoci tří mužů odchyceni v obci nedaleko Holýšova.

     Podle vedení obce psi z objektu, který mají v noci střežit, utekli již po několikáté a nejedná se ani o první případ, kdy někoho napadli. V zimě měli totiž napadnout a pokousat jiného psa i jeho majitele, kteří byli na procházce. Místní obyvatelé proto mají pochopitelně strach.


Nedávno jsme informovali i o dalším případu napadení psem, shodou okolností také rotvajlerem, tentokrát v Třebnicích, kdy podle policie majitelka psa dokonce zraněné ženě odmítla pomoc:

"Nepomůžu, nemám tady signál!" sdělila majitelka psa vážně zraněné ženě a z místa odešla

     Od poloviny letošního února se kriminalisté zabývali případem napadení a zranění ženy psem, ke kterému došlo u Třebnic na Domažlicku. Nyní šetření ukončili a navrhli státnímu zástupci majitelku psa obžalovat.

     "Devětadvacetiletá žena se vracela z procházky s kočárkem a měla s sebou na vodítkách dva psy, francouzského buldočka a rotvajlera. Před obcí Třebnice se setkala s procházející sedmatřicetiletou ženou, která se ženu se psy snažila obejít přejitím na druhou stranu silnice. Ovšem rotvajler okamžitě a nečekaně na ženu zaútočil a zakousl se jí do předloktí a zákus poté opakoval. Nakonec se ještě zakousl ještě do zadní části těla poškozené," popsala nám útok psa mluvčí policie.

     Vše skončilo vážným zraněním napadené ženy, které pes mimo jiné i částečně utrhl ruku v předloktí.

     Majitelka psa se ale zachovala naprosto nepochopitelně a zraněné ženě odmítla jakkoli pomoci. "Poté, co pes povolil skus, zraněná žena, jejíž ruka z předloktí visela volně dolů, prosila majitelku psa, aby jí přivolala záchranku. Ta odpověděla, že nemá signál a z místa odešla," pokračovala mluvčí policie.

     Kriminalisté po skončení vyšetřování předložili státnímu zástupci spis s návrhem na podání obžaloby proti obviněné devětadvacetileté ženě za spáchání přečinu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti a přečinu neposkytnutí pomoci.
     Obviněná je stíhaná na svobodě, hrozí jí trest odnětí svobody až na dvě léta.     

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.