Video

V Plzni jsou policisté z Bulharska, Rumunska, Polska a Slovenska

Cizinci v Tesco Bory byli velice překvapeni a pár si jich odvedla i kriminálka

10. května 2019 17:24 , aktualizace neděle 26. května 12:52

Cizinci

Partner článku – Avalon Wellness


     Obyvatele nejen Plzně, ale celé naší republiky trápí kriminalita zahraničních dělníků nebo bezdomovců rekrutujících se právě z řad cizinců, kteří u nás přišli o práci.
     Již před dvěma měsíci jsme psali o tom, že naše policie získá významnou pomoc v podobě policistů ze zemí, jejichž občanů se tato problematika týká nejvíce a dnes k tomu skutečně došlo.
     Dnes odpoledne byli policisté z Bulharska, Rumunska, Polska a ze Slovenska přivítáni v budově Krajského ředitelství Policie ČR a rovnou vyrazili s našimi policisty do terénu. Cílem dnešní kontroly byla Borská pole a nutno podotknout, že cizinci byli značně překvapení, když je kontrolovali jejich vlastní policisté. Byli jsme svědky několika kontrol cizinců, při kterých se objevilo i pár prohřešků, jako například chybějící doklady. Cizince, jejichž prohřešek nebylo ani ve spolupráci se zahraničními policisty možné vyřešit na místě, si pak přebírali policisté z cizinecké policie, kteří je odváděli k dalšímu šetření.

      Policisté ve smíšených hlídkách s kolegy ze zahraničí budou na území české republiky v oblastech průmyslových zón působit v období od května do konce července. Tento rok se policisté zaměří především na průmyslové zóny v Plzeňském, Středočeském a Pardubickém kraji, přičemž počítají s možným využitím zahraničních kolegů na území celé republiky, dle aktuálních potřeb. 
     „Jsem velmi rád, že po dobrých zkušenostech z Mladé Boleslavi, kde se projekt společných policejních hlídek osvědčil, se nám jej podařilo rozšířit i do dalších oblasti průmyslových zón. Pomáháme zvýšit bezpečnost na místech, kde je to v souvislosti s vysokou koncentrací cizinců potřeba," řekl ministr vnitra Jan Hamáček. 
     Policisté ze zahraničí budou působit pod velením českých policistů, přičemž jejich role spočívá především v prevenci a komunikační podpoře. Nastavené tříměsíční opatření by se následné mělo projevit jak na samotném nápadu trestné činnosti, tak také zvýšením pocitu bezpečí občanů žijících v okolí průmyslových zón. 
     „Velice oceňuji přistup zahraničních partnerů, kteří vyhověli naši žádosti o pokračováni v praxi, která se v minulosti osvědčila. Jde především o preventivní opatření, které vzniklo také na základě četných jednání mezí Policií České republiky a představiteli samospráv," uvedl na dnešním setkání v budově Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje policejní prezident brig. gen. Jan Švejdar. 
     Samotnému příjezdu zahraničních policistů předcházely měsíce intenzívní komunikace po linii mezinárodní policejní spolupráce. 


 




Avalon Wellness

V chladném zimním počasí nás více, než kdy jindy, láká vyhřátá sauna nebo třeba vířivka plná bublinek. Kam se vydat za těmito relaxačními zážitky? Ať už jsou vaše nároky jakékoli, na své si přijdete v Avalon Wellness.