Foto

Mladíčci se v centru Plzně "bavili", škoda je v desítkách tisíc

Jde již o druhý podobný případ, zda spolu mohou případy souviset, policie zatím neuvedla

1. srpna 2018 15:30 , aktualizace 15:31

Partner článku – Delta Plzeň

     K tomuto případu došlo již na začátku prázdnin. Partička pěti dětí a mladíků si v centru Plzně hledala zábavu.
     Nejdříve je zaujaly skleněné reklamní poutače před Novým divadlem, do kterých výtržníci začali kopat a házet kameny. Když poutače odolaly, začaly se děti rozbíhat a do poutačů kopat v rozběhu, toto již bezpečnostní sklo nevydrželo a první poutač se vysypal.
     Děti po tomto úspěchu pokračovaly směrem k Plaze, kde se pokusily rozkopat hlavní vchod a zároveň proti výlohám vrhaly kameny, i zde skla nevydržela a popraskala.
     V této době již na místo vyjela hlídka městské policie a z opačné strany hlídka PČR. Parta grázlů se sice okamžitě rozutekla na všechny strany, ale postupně se, většinou v parku pod Plazou, podařilo čtyři z pěti pochytat. Všichni byli ve věku od 13 do 17 let a škoda za nimi zůstala v desítkách tisíc korun.

     Policisté v Plzni stále ještě vyšetřují obdobný případ, ke kterému došlo také na začátku prázdnin. Zatím neznámí pachatelé kameny rozbili vrtulník Robinson, který stál v areálu jedné z firem na Borských polích.
     Pachatel či pachatelé v noci z pátku na sobotu přelezli plot areálu, vrtulník vykradli a pak zcela zdemolovali.
     Škoda na stroji byla vyčíslena na více než dva miliony korun a pachatel si z místa odnesl, zřejmě jako suvenýry své vandalské činnosti, například palubní hasicí přístroj a několikery komunikační sluchátka, která jsou mu sice na nic, ale cena jednoho tohoto zařízení činí cca 30 tisíc korun.
     Majitel vrtulníku vypsal na dopadení pachatele odměnu 200.000 korun a odměna stále ještě platí.

     Zda spolu tyto případy mohou souviset, policie zatím neuvedla.


Delta Plzeň

Kamerové i zabezpečovací systémy, bezpečnostní a solární fólie, protipožární systémy. Osvědčený dodavatel systémů od projektu přes realizaci až po připojení na pult centralizované ochrany bezpečnostní služby nebo hasičů.