Foto

Osmnáctiletý řidič nyní v nemocnici bojuje o život

Auto plné mladých lidí skončilo ve stromě, řidiče musel do nemocnice transportovat vrtulník

30. prosince 2021 08:39 , aktualizace 12:28

Cizinci Doprava Hasiči Nehody Záchranáři

Partner článku – Prestol Holding

     Včera krátce po páté hodině odpoledne došlo na silnici třetí třídy poblíž Chebu k vážné dopravní nehodě osobního vozu z Německa.
     "Osmnáctiletý řidič osobního automobilu značky BMW jedoucího ve směru od Svatého Kříže na Cheb z dosud nezjištěných příčin přejel s vozidlem do protisměru a následně mimo silnici, kde narazil do stromu a od něj se odrazil zpět na pozemní komunikaci," popsal nehodu tiskový mluvčí policie.

     Z místa bylo hlášeno několik vážně zraněných, takže k havárii vyjely všechny záchranné složky a povolán byl i vrtulník Letecké záchranné služby.
     U havárie zasahovaly i tři jednotky hasičů. "V době příjezdu hasičů na místo události byly všechny osoby mimo auto, dvě byly v bezvědomí, další dvě při vědomí, ale rovněž vážně zraněni. Hasiči asistovali záchranné službě při ošetření všech zraněných, na žádost lékaře pak na poli hned vedle silnice připravili prostor pro přistání záchranářského vrtulníku. Další vrtulník byl povolán z Německa, ten nakonec na místo nepřiletěl, přijela místo něj sanitka německé záchranné služby.
     Po odvezení všech zraněných hasiči zajistili únik provozních kapalin, osvětlovali místo nehody pro potřeby policie a s použitím hydraulických nástrojů museli rozebrat deformované části vozidla pro potřeby vyšetřování nehody ze strany policie,"
popsali hasiči.

     "Došlo k těžkému zranění osmnáctiletého řidiče, který byl letecky transportován do nemocnice v Plzni. S těžkým zraněním byla do nemocnice převezena také jeho dvaadvacetiletá spolujezdkyně. Další dvojice spolujezdců ve věku devatenáct a dvacet let byla převezena do nemocnice v Chebu," uvedli záchranáři.

     "Pacienta jsme s mnohočetnými vážnými zraněními v kritickém stavu a zaintubovaného transportovali na Emergency Fakultní nemocnice Lochotín," dokončila tisková mluvčí LZS. 

     Pozemní komunikace byla po dobu zásahu záchranných složek a vyšetřování havárie několik hodin zcela uzavřena. Policisté na místě po celou dobu řídili provoz a vozidla odkláněli na objízdnou trasu.

     Přesná příčina a okolnosti dopravní nehody jsou předmětem dalšího šetření. Podle našich informací již byli dva zranění z nemocnice propuštěni, dvaadvacetiletá žena byla transportována do nemocnice v Německu a osmnáctiletý řidič ve vážném stavu zůstává v péči lékařů ve Fakultní nemocnici Plzeň.

Foto HZS, PČR

  

Prestol Holding

revitalizace panelových domů • rodinné a bytové domy • monolitické železobetonové konstrukce • developerská činnost