Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Vážná nehoda na Doudlevecké, v nemocnici skončili tři mladí lidé

Na místě zasahovaly čtyři výjezdové skupiny ZZS PK a hasiči z Plzně Středu i ze Slovan

3. června 2023 23:30 , aktualizace neděle 4. června 10:02

Nehody


      V noci na dnešek před desátou hodinou došlo v Plzni na Doudlevecké třídě k vážné dopravní nehodě dvou osobních vozů. Jednalo se o čelní střet, po kterém jedno z vozidel ještě narazilo do sloupu. Z místa byli hlášeni tři zranění a silně krvácející lidé, takže k nehodě okamžitě vyjely všechny dostupné záchranné složky.

     Podle svědků jela Škoda rozvážkové služby po Doudlevecké směrem do centra a protijedoucí Opel začal náhle odbočovat doleva do Presslovy, čímž Škodě zkřížil cestu a došlo ke střetu, po kterém ještě Opel čelně narazil do sloupu.
     Škodovku řídil muž narozený v roce 2003 a společně s ním cestovala spolujezdkyně narozená v roce 1997. Opel řídil muž narozený v roce 1995.

     Na místě se skutečně nacházeli tři zranění mladí lidé. Hasiči a policisté jim poskytli předlékařskou první pomoc, poté si všechny převzali záchranáři a po ošetření na místě je transportovali do nemocnice. "Oba řidiče narozené v letech 1995 a 2003 jsme z hrozivě vypadající dopravní nehody transportovali do Fakultní nemocnice Plzeň, stejně jako spolujezdkyni narozenou v roce 1997. U této nehody zasahovaly čtyři výjezdové skupiny ZZS PK a inspektor provozu," uvedli nám záchranáři. Hasiči mezitím ještě zajistili místo nehody, asistovali záchranářům, provedli protipožární zabezpečení, zlikvidovali uniklé provozní kapaliny pomocí sorbentu a odstranili krev z místa, kde záchranáři ošetřovali zraněné.

      Ulice byla v místě nehody zcela uzavřena na necelou hodinu, takže nemohly projet ani trolejbusy. Mluvčí policie nám dnes ráno svědky popsaný průběh dopravní nehody potvrdila s tím, že oba řidiči měli test na přítomnost alkoholu negativní a dopravní policisté se nehodou dále zabývají.


 


Plzeňské želvy

Plzeňské želvy je tradiční plzeňské služba na odvoz vozu klienta. Fungují nepřetržitě již od roku 2008 a od té doby odvezly přes 200 tisíc vozů a přispívají tak k větší bezpečnosti na silnicích v Plzni a okolí. Odvoz vozu si můžete volat 7 dní v týdnů na čísle 607 202 202.