Foto

Vážná nehoda na Rokycanské

Provoz na Rokycanské třídě komplikovaly hned dvě dopravní nehody zároveň

pondělí 22. května 18:06 , aktualizace 20:27

Doprava Nehody

Partner článku – Klimahome


     Dnes po čtvrté hodině odpoledne došlo v Plzni na Rokycanské třídě k vážné dopravní nehodě, při které se střetla dvě osobní vozidla značek Ford a Volkswagen. Z místa bylo hlášeno možné zranění více lidí včetně dětí, takže k nehodě vyjeli záchranáři s několika sanitkami, vozem s lékařem a vozem s inspektorem provozu, dále hasiči a samozřejmě také policisté.

     Právě policisté byli na místě první, konkrétně hlídka SPJ. Policisté děti s ohledem na jejich bezpečnost přesunuli na nedalekou čerpací stanici Avia, kde jim dali drobné dárky, což je zabavilo a významně zklidnilo. Vzápětí na místo dorazili hasiči a záchranáři.

     Ukázalo se že následky nehody naštěstí nejsou tak vážné, jak se původně svědci nehody mohli domnívat. Záchranáři z místa nakonec transportovali pouze dvě děti ve věku dva a šest let s lehkým zraněním a k observaci do Fakultní nemocnice Plzeň. Hasiči mezitím zajistili místo nehody, provedli protipožární opatření a zlikvidovali únik provozních kapalin. 

     Svědci nám uvedli, že vozidlo Ford jelo po Rokycanské nahoru, zatímco Volkswagen vyjížděl od čerpací stanice. Ford řídila žena a s ní ve vozidle cestovaly tři děti, dvě holčičky a jeden chlapeček. Volkswagen řídil mladý muž.

     Nehodu na místě šetří policie, zatím můžeme uvést, že test na přítomnost alkoholu měl řidič i řidička negativní.

     Provoz na Rokycanské komplikovala nejen tato nehoda, ale i další, ke které došlo asi padesát metrů před výše uvedenou nehodou v rámci popojíždění vozů v koloně.

Aktualizujeme:

     Mluvčí policie nám potvrdila průběh nehody popsaný svědky, tedy, že vozidlo Ford Focus jelo po Rokycanské nahoru, zatímco Volkswagen Passat vyjížděl od čerpací stanice, a doplnila, že Ford řídila žena narozená v roce 1983. Volkswagen řídil muž narozený v roce 1998 a ten tedy nedal řidičce VW přednost.


 


Klimahome

Specialista na klimatizace a tepelná čerpadla. O klienty se postaráme od A do Z: poradíme s výběrem, zaměříme, připravíme kalkulaci projektu na míru, profesionálně nainstalujeme a postaráme se o záruční i pozáruční servis. Dokážeme pomoci i se zajištěním financování a vyřízením dotace.