Foto Video

Auto zastavila až betonová zeď

Vážná ranní nehoda silně opilého řidiče skončila požárem

neděle 26. března 05:21 , aktualizace pondělí 27. března 08:53

Alkohol Nehody

Partner článku – Plzeňské želvy


     Dnes ve čtyři hodiny ráno došlo mezi Plzní a Radčicemi k velmi vážné dopravní nehodě a následnému požáru auta. Vše viděl protijedoucí řidič vozu Taxi, který okamžitě vzburcoval záchranné složky. K nehodě tedy ihned po oznámení vyjeli hasiči, záchranáři a samozřejmě i policisté.


     Po příjezdu na místo se ukázalo, že velmi rychle jedoucí Mini Cooper nejrve smetl dopravní značku, poté v jízdě pokračoval, až ho definitivně zastavila betonová zeď. Vozidlo začalo okamžitě po nárazu hořet a řidič, který ve voze cestoval sám, naštěstí z vozu unikl včas.

     Záchranáři muže narozeného v roce 1993 prohlédli a zjistili, že vyjma opilosti mu nic není, takže si ho převzali policisté, kteří ho podrobili dechové kontrole na přítomnost alkoholu. 
     "Provedená dechová zkouška byla 1,78 promile alkoholu. Policisté řidiče převezli do zdravotnického zařízení, kde se podrobil lékařským vyšetřením i odběrům krve," uvedl nám mluvčí policie s tím, že muž je samozřejmě podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a dopravní policisté se nehodou dále zabývají.


 


Plzeňské želvy

Plzeňské želvy je tradiční plzeňské služba na odvoz vozu klienta. Fungují nepřetržitě již od roku 2008 a od té doby odvezly přes 200 tisíc vozů a přispívají tak k větší bezpečnosti na silnicích v Plzni a okolí. Odvoz vozu si můžete volat 7 dní v týdnů na čísle 607 202 202.