Aktuálně Foto Video

Vážné nehody v Plzni: Převrácený vůz strážníků i havárie skútru

Minimálně pět zraněných lidí transportovali záchranáři do nemocnic

10. července 2017 18:34, aktualizace úterý 11. července 12:57

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


     Dnes krátce po páté hodině odpoledne došlo k velmi vážné dopravní nehodě na křižovatce ulic Koperníkova a Tylova. Na místo musely vyjet všechny základní složky IZS.
     K nehodě zatím není moc oficiálních informací, protože policisté teprve vše prošetřují. Nám se zatím podařilo předběžně sestavit průběh nehody dle svědků na místě: Žena ve středním věku jedoucí ulicí Koperníkova přeslechla sirénu vozu Městské policie jedoucího Tylovou ulicí od Škodovky k zákroku na Hlavní nádraží, kde měl napadat muž tmavé pleti zaměstnance bezpečnostní služby. Žena tak nechtěně vjela do křižovatky sice na zelenou, ale řidič rozjetého policejního vozu již nestihl srážce nijak zabránit.
      Nárazem došlo k převržení vozu městské policie na bok a ke zranění dvou strážníků. Se ženou v civilním autě cestovala asi 12letá holčička. Žena při srážce dle všeho utrpěla středně těžké poranění, holčička bohužel vážnější. Jeden ze strážníků utrpěl dle všeho poranění hlavy, stav druhého nám není zatím znám.
     Řidička dle svědků měla na místě vysvětlit, že sirénu vozu přeslechla z důvodu toho, že používá naslouchátko.

     Jak jsme ale již uvedli, policie nehodu teprve vyšetřuje a proto je předčasné dělat závěry.

AKTUALIZACE:
  12letá holčička a žena narozená v roce 1972 byly transportovány na úrazovou ambulanci FNL, kde skončil i jeden ze strážníků. Druhý byl transportován na úrazovou ambulanci, nikdo tedy naštěstí není ohrožen na životě.

     Ve stejné době došlo k další vážné nehodě na Slovanech v Lobezské ulici, kde boural skútr do auta, i zde zasahovaly všechny záchranné složky a motocyklista narozený v roce 1995 skončil v nemocnici.
Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.