Sedm řidičů a jeden cyklista pod vlivem alkoholu za jediný den a v jediném okrese!

Stále více opilců neváhá vyrazit pod vlivem alkoholu na silnice a ohrozit tak sebe i ostatní

19. července 2021 18:11 , aktualizace 18:19

Alkohol Cyklista

Partner článku – Hop Taxi • 607 277 277

      S příchodem letních prázdnin ještě vzrostl již tak vysoký počet nezodpovědných řidičů, kteří na silnice vyrazí pod vlivem alkoholu. Jen na Klatovsku policisté za uplynulou neděli zaznamenali tyto případy. 

     V průběhu dopoledne v neděli 18. července prováděli policisté dopravní kontroly v ulici Československých Legií v Nýrsku, při kterých zajistili šest řidičů pod vlivem alkoholu, což je na jedno kontrolní stanoviště neuvěřitelně vysoké číslo.

  • V 6.30 byl hlídkou policistů zastaven řidič s obytným vozidlem Fiat. Dvaašedesátiletý cizinec se podrobil dechové zkoušce s výsledkem měření 1,16 promile alkoholu.
  • V 7.25 hodin policisté zastavili řidiče vozidla Seat Ibiza. Provedená dechová zkouška byla u čtyřicetiletého cizince s výsledkem 0,80 promile alkoholu. V tomto případě policisté řidiči uložili kauci ve výši 10 000 Kč.
  • Další řidič byl zastaven v 8.45 hodin, kdy se jednalo o dvaapadesátiletého muže z Plzně s vozem Citroën Berlingo. Alkoholtester u něj naměřil 2,60.
  • Řidiče vozu Audi kontrolovali policisté v 9.45 hodin. Provedená dechová zkouška u třicetiletého cizince byla s výsledkem 0,68 promile alkoholu. Řidiči byla uložena kauce ve výši 5 000 Kč, kterou uhradil na místě.
  • V 11.00 hodin byl kontrolován řidič vozu Mercedes Benz, kterým byl třiatřicetiletý cizinec. Dechová zkouška byla u řidiče s výsledkem 1,88 promile alkoholu.
  • Zároveň policisté kontrolovali i řidiče vozidla Mazda CS5. Pětapadesátiletý cizinec se podrobil dechové zkoušce, kdy bylo naměřeno 0,73. Muži byla uložena kauce ve výši 10 000 Kč, kterou zaplatil.

     Opilci na silnici se ale neobjevili jen v Nýrsku, například, tentýž den před půl desátou dopoledne policisté zastavili a kontrolovali v Plánici na náměstí řidiče vozidla Ford, devětadvacetiletého muže ze Sušicka, který při dechové zkoušce nadýchal 1,32 promile alkoholu.

     Ve všech uvedených případech policisté řidičům zadrželi řidičské průkazy.

     Nejen motoristé ale v neděli na silnicích hřešili. Mezi obcemi Brod a Číhaň na Plánicku před osmou hodinou večer se řidič osobního vozu sotva vyhnul zběsile kličkujícímu cyklistovi a oznámil jeho nebezpečný způsob jízdy na tísňovou linku policie. Na místo vyjela hlídka, která zjistila totožnost třiapadesátiletého muž z obce u Klatov. Cyklista se podrobil dechové zkoušce, kdy přístroj naměřil 1,92 promile alkoholu a je proto podezřelý ze spáchání přestupku, který bude předán správnímu orgánu.


      

     

Hop Taxi • 607 277 277

Jsme sdružení taxikářů v Plzeňském kraji a pro zákazníky udržujeme skvělé ceny. Naši řidiči jsou prověření profesionálové a jsou pro Vás k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, a to buď na telefonu nebo naší mobilní aplikaci.