Foto Video

Včerejší případ ze Šídlováku převzala kriminálka

Ženám s dítětem vyhrožoval smrtí, strážníkovi pak vyvražděním celé jeho rodiny

pondělí 10. ledna 13:10 , aktualizace 13:15

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Policisté dnes dopoledne z protialkoholní záchytné stanice vyzvedli muže narozeného v roce 1978, kterému byla včera večer omezena osobní svoboda.

     Vzhledem k tomu, že po útoku tohoto muže skončil strážník v pracovní neschopnosti, případ si převzali plzeňští kriminalisté a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů Násilí proti úřední osobě a Vyhrožování s cílem působit na úřední osobu.
      V případě odsouzení muži hrozí až šest let vězení.


Včerejší článek:

Vyhrožoval smrtí ženám i přesto, že jedna z nich měla miminko

     V neděli v podvečer přišel na oblíbený plzeňský ranč Šídlovák silně opilý muž, venku hlasitě řval a všem vyhrožoval. Barmanka se muže bála, a protože byla přítomna i žena, která se zde zastavila na procházce s asi pětiměsíčním miminkem, raději přivolala městskou policii. Vzápětí se ukázalo, že udělala velmi dobře, opilý muž totiž začal své výhrůžky stupňovat a oběma ženám vyhrožoval, že je zabije.

     Hlídka dorazila v krátké době, muže z ranče vykázala a odváděla ho ke služebnímu vozidlu. Během toho muž strážníkům vyhrožoval, že si najde jeho rodinu a nechá ji zabít. Pak na strážníka zaútočil kopem.
     Strážník společně se svou kolegyní muže okamžitě za použití donucovacích prostředků zpacifikovali a přiložili mu služební pouta.
     Na místo poté vyjely další hlídky a strážníci vystřídali svého kolegu, který při útoku muže utrpěl zranění.

     Muž narozený v roce 1978 nadýchal téměř tři promile a vzhledem k podezření ze spáchání trestného činu § 325 Násilí proti úřední osobě si případ na místě převzala Policie ČR.
     Muž byl transportován na protialkoholní záchytnou stanici, kde si ho policisté po jeho vystřízlivění opět přeberou k dalším úkonům.


 

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.