Foto Video

Ujížděl nejen městem a polem, ale dokonce i po letišti

Motorkář riskoval nejen svůj život, ale i své spolujezdkyně

pátek 24. března 08:46 , aktualizace 09:07

Zadržení pachatele

Partner článku – Plzeňské želvy


     V pondělí 20. března kolem poledne si policisté v Chebu všimli motocyklu BMW, na kterém jel muž se ženou, a protože měli podezření, že motocyklista má platný zákaz řízení, rozhodli se ho zastavit a zkontrolovat.

Na to, co poté následovalo, se sami můžete podívat ve videu:     "Řidič na výzvy policistů nereagoval a s motocyklem začal ujíždět, přičemž nerespektoval ani světelné dopravní značení. Následně vyjel z města směrem do Dolních Dvorů, kde po několika kilometrech odbočil na pole u chebského letiště, přejel letištní dráhu a sjel do pole, kde s motocyklem uvízl. Policisté třiačtyřicetiletého řidiče i třiatřicetiletou spolujezdkyni omezili na osobní svobodě," popsal nám pronásledování mluvčí policie.

     Muž se odmítl podrobit orientační dechové zkoušce i orientačnímu testu na přítomnost omamných a psychotropních látek a policisté lustrací zjistili, že má muž vysloven platný zákaz řízení do prosince letošního roku.

     "Policisté třiačtyřicetiletému muži z Chebska sdělili podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky," doplnil informace mluvčí policie.

Video PČRPlzeňské želvy

Plzeňské želvy je tradiční plzeňské služba na odvoz vozu klienta. Fungují nepřetržitě již od roku 2008 a od té doby odvezly přes 200 tisíc vozů a přispívají tak k větší bezpečnosti na silnicích v Plzni a okolí. Odvoz vozu si můžete volat 7 dní v týdnů na čísle 607 202 202.