Video

Ve strachu rozsypal pervitin za třicet tisíc po podlaze

TOXI tým rozprášil organizovaný gang prodejců pervitinu a heroinu

11. června 2018 14:01 , aktualizace 14:22

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


     TOXI tým má za sebou další úspěšnou realizaci. Intenzivním šetřením shromáždil velké množství důkazů a získal informace o páchané drogové trestné činnosti, kdy mělo docházet k nedovolenému nakládání s pervitinem a heroinem.

     Parta deseti lidí čile obchodovala s těmi nejnebezpečnějšími drogami. Nejméně od listopadu 2017 do 29. května 2018 převáželi pervitin a heroin z Ústeckého kraje do Plzeňského kraje.
     "Kriminalisté spustili realizaci přímo ve chvíli, kdy docházelo k předávce velkého množství pervitinu. Při realizaci, na které se mimo policistů z TOXI týmu Plzeň-jih podílely další tři desítky kriminalistů, bylo zadrženo celkem 10 osob, a to 6 osob v Plzni a 4 osoby v Dobřanech.
     Dvě z těchto osob byli dealeři až z Ústeckého kraje. Ti dováželi pervitin a heroin 1-2x týdně do Plzně po 40-50 gramech drogy. Hlavní organizátoři skupiny úkolovali další členy k jednotlivým činnostem, jako je nákup a prodej omamných a psychotropních látek,"
popsala mluvčí policie činnost gangu v jehož vedení byli recidivisté již v minulosti odsouzení za drogovou trestnou činnost.
     Během samotné realizace kriminálky se snažil 51letý člen organizované skupiny vyhodit velké množství drogy do záchodu, což se díky rychlému zákroku policistů nepodařilo.
     V rámci provedených 4 domovních prohlídek kriminalisté zajistili téměř 48 gramů pervitinu. Policisté z TOXI týmu také zajistili přes 7 gramů látky, která dle předběžného vyjádření specializovaného pracoviště z odvětí chemie a fyzikální chemie měla obsahovat heroin, kofein a paracetamol.
     Přibližná cena za 1 gram metamfetaminu se u dealera pohybovala okolo 1300 korun. 
     "Ihned po ukončení realizace policejní komisař územního odboru Plzeň-venkov předal usnesení o zahájení trestního stíhání 6 osobám ze spáchání zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, kterého se měli dopustit jako členové organizované skupiny," dokončila mluvčí policistů.
    V případě rozhodování o vině a trestu mohou být odsouzeni k odnětí svobody až na 10 let.


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.