Foto

Ve stromě skončil s téměř třemi a půl promile

Muži hrozí až tříletý trest

čtvrtek 11. ledna 10:41

Alkohol Nehody

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Dopravní policisté z Chebu byli včera ve večerních hodinách přivoláni k dopravní nehodě na silnici III. třídy poblíž obce Valy.
     K dopravní nehodě mělo dojít tak, že řidič vyjel s vozidlem vpravo mimo pozemní komunikaci a následně narazil pravou částí vozidla do stromu. Po příjezdu policejní hlídky z Mariánských Lázní byla u řidiče provedena orientační dechová zkouška. "Policisty byla naměřena hodnota 3,31 promile alkoholu v dechu a opakovanou zkouškou shodná hodnota. Sedmatřicetiletý řidič se policistům na místě k požití alkoholu před jízdou doznal," uvedl k případu tiskový mluvčí policie.
     Ke zranění osob při dopravní nehodě nedošlo a škoda vzniklá dopravní nehodou nepřevyšuje 15 000 korun. Policisté řidiči na místě zadrželi řidičský průkaz a po výzvě se řidič podrobil lékařskému vyšetření spojeného s odběrem krve.
     "Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu Ohrožení pod vlivem návykové látky. V případě prokázání viny muži hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta, peněžitý trest nebo zákaz činnosti," doplnil mluvčí policie.

Foto: PČR

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.