Foto

Ve věznici uhořel Petr K.

Vězeň, který v noci na dnešek uhořel, byl odsouzen na půl roku za výtržnictví na demonstraci

21. září 2020 18:40 , aktualizace 19:06

Smrt

     Dnes dopoledne jsme jako první informovali o tragické smrti vězně ve Věznici Plzeň na Borech a nyní přinášíme další podrobnosti.

     Psali jsme, že zde uhořel vězeň středního věku. K požáru v cele, na které byl vězeň umístěn sám, došlo před třiadvacátou hodinou. Podle našich informací muž uhořel v posteli. Požár zjistil dozorce, který samozřejmě přivolal záchranáře a sám ihned zahájil první pomoc.
     Do věznice vyrazili jak záchranáři, tak i hasiči, ale vězni se již bohužel pomoci nedalo. Mluvčí záchranné služby uvedla, že lékařka po příjezdu záchranářů na místo nalezla na lůžku muže, ohořelého na osmdesáti procentech těla. Podle jejího prvotního odhadu měl popáleniny třetího stupně.

     Nyní již můžeme uvést, že mrtvým je čtyřiačtyřicetiletý Petr K., který před rokem v Plzni opilý protestoval proti průvodu gayů a leseb Pilsen Pride v tričku s vyobrazením nacisty Rudolfa Hesse. Podle obžaloby se tím Petr K. dopustil výtržnictví a podpory hnutí směřujících k potlačení práv a svobod a Krajský soud v Plzni ho za to odsoudil k trestu šesti měsíců odnětí svobody nepodmíněně ve věznici s ostrahou.


     Za výtržnictví byl Petr K. odsouzen již před šestadvaceti lety, kdy s několika dalšími po vykopnutí dveří vnikli do domu na severním Plzeňsku, ve kterém žil Rom a přitom vykřikovali urážky.
     Loňského trestného činu se pak dopustil v době, kdy byl v podmínce za zanedbání povinné výživy a měl nařízeno i 300 hodin veřejně prospěšných prací.

     Podle našeho zdroje k celé tragédii došlo tak, že muž i přes zákaz kouřil na lůžku, usnul, od cigarety začaly doutnat lůžkoviny a muž se tak ve spaní nadýchal zplodin hoření, které jsou jedovaté. Když tedy došlo k samotnému zahoření postele, byl vězeň již mrtvý či v bezvědomí. Požár nebyl nijak velký, v cele vyjma matrace a lůžkovin totiž nejsou jiné hořlavé předměty.

     "V práci jsem nebyl, takže o tomto případu moc nevím. Na samotce byl, protože byl nově příchozí, to se dělá teď v době koronaviru běžně. Nové dáváme na pár dní na samotku, tím zajistíme, že se nám sem nákaza nezatáhne," vysvětlil nám náš zdroj.
     Samozřejmě jsme chtěli i vyjádření vedení Věznice Plzeň, ale to se k celé události odmítlo vyjádřit s tím, že věc je v šetření Policie ČR. „Prověřujeme veškeré okolnosti úmrtí muže ve věznici a je nařízena soudní pitva,“ doplnila mluvčí policie.