Foto Video

"Lukáši a Natálie gratulujeme k dobré práci!"

Vedení policie ocenilo zákrok dvou policistů ze Slovan

čtvrtek 18. května 11:20 , aktualizace 11:34

Sebevraždy Záchrana života

Partner článku – Prestol Holding


     Vedení policie ocenilo zákrok dvou policistů ze Slovan.

     "V pondělí přijal operační důstojník krátce po deváté hodině večer na tísňové lince 158 oznámení od šestačtyřicetiletého muže, který chtěl ukončit svůj život skokem z jeřábu. Na místo okamžitě vyjely všechny složky IZS. První se na místo dostavili policisté z obvodního oddělení Plzeň Slovany. Muž seděl na věžovém jeřábu ve čtyřicetimetrové výšce.
     Hlídka se s ním okamžitě spojila a navázala s ním kontakt. Během několikaminutového rozhovoru policisté muže uklidnili a přesvědčili ho, aby vyčkal na pomoc. Mezitím na místo dorazili hasiči, kteří společně s jedním z policistů vylezli za mužem na jeřáb.
     Asi po půl hodině vyjednávání se jim ho podařilo úplně uklidnit, kdy začal spolupracovat a společně s hasiči a policisty sestoupil na zem. Následně si ho převzali do péče záchranáři," uvedla dnes k zásahu mluvčí policie.Původní článek:

Záchranná akce desítky metrů nad zemí

      V pondělí v noci po deváté hodině v Plzni na Slovanské třídě vnikl muž na staveniště, tam vylezl na věžový jeřáb a začal vyhrožovat sebevraždou. Na místo okamžitě vyjeli hasiči ze Slovan i Košutky, záchranáři a samozřejmě také policisté.

    Hasiči a policisté z obvodního oddělení Slovany navázali s mužem v mnohametrové výšce na jeřábu komunikaci, ten zprvu odmítal slézt a stále vyhrožoval, že skočí dolů. Zatímco hasiči a policisté na muže na jeřábu stále klidně mluvili, on se začal pomalu uklidňovat a nakonec souhlasil, aby k němu nahoru vystoupali.

     Přibližně po půl hodině vyjednávání se šestačtyřicetiletého muže podařilo zcela uklidnit, začal plně spolupracovat a společně s hasiči a policisty sestoupil na zem a byl předán do péče záchranářů.

     Podle mluvčí policie měl muž test na přítomnost alkoholu negativní.


Prestol Holding

revitalizace panelových domů • rodinné a bytové domy • monolitické železobetonové konstrukce • developerská činnost