Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Velká nehoda, 8 zraněných, z toho 3 děti, 2 osoby transportuje vrtulník

ZZS vyhlásilo stav Mimořádná událost s hromadným postižením osob

9. června 2018 23:35 , aktualizace středa 13. června 12:37


    Dnes v půl deváté večer došlo na 48 kilometru dálnice D5 ve směru jízdy od Prahy na Rozvadov k velice vážné havárii dodávky Mercedes přepravující celkem osm osob, z toho bylo pět dospělých a tři děti ve věku tři, šest a osm let. Jednalo se o občany Moldávie.
     Policie příčinu nehody zatím šetří, ale vše nasvědčuje tomu, že vozidlu praskla během jízdy zadní pneumatika. Vše také ukazuje na to, že vozidlo bylo značně přetížené a náklad v něm byl nevhodně rozložen.
     Vozidlo přepravovalo mimo jiné větší množství skleněných lahví s nápoji, ovoce a zeleninu, ale hlavně veliké, zasklené výlohy, takže je i pravděpodobné, že vozidlo mohlo být přetíženo.

     Dodávka vyjela z dálnice, najela do svahu, po něm chvíli pokračovala a při na návratu zpět na těleso dálnice se otočila o sto osmdesát stupňů, převrátila se přes střechu a zůstala ležet na boku.

     Na místo vyrazily všechny základní složky IZS a vzlétl vrtulník LZS. Dispečink ZZS rozhodl, že událost se řeší jako Mimořádná událost s hromadným postižením osob.
     Na místě se tedy nacházelo více než pět výjezdových skupin ZZS a z Plzně na místo ještě vyrazilo speciální vozidlo určené na řešení obdobných mimořádných situací. Samozřejmě zde také zasahovalo několik jednotek hasičů ze širokého okolí a policisté.

     "Celkem bylo ošetřeno osm zraněných, sedm osob utrpělo středně těžká zranění a jeden účastník dopravní nehody zranění lehká. Dva pacienty jsme museli přepravit na Emergency letecky,  ostatní jsme transportovali sanitními vozy," uvedl ještě během noci mluvčí záchranné služby.

     Hasiče pak ještě čekalo náročné vyklizení auta, pomoc odtahové službě s naložením vraku dodávky a úklid dálnice.

     Na závěr tohoto článku je nutné vyzdvihnout mimořádné nasazení všech zasahujících na místě, kdy mimo pomoci osmi zraněným museli ještě řešit mimořádné události přímo s nehodou nesouvisející. V dusnu v čekající koloně vozidel kolaboval muž s nemocným srdcem a těhotné ženě se udělalo nevolno.  


Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.