Obrovský dík statečným učitelkám i žákům, jsou bezesporu hrdiny

Samotní žáci střední školy nás požádali, abychom poděkovali jejich učitelkám a spolužákům

9. února 2018 19:03 , aktualizace 19:42

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


     Včera mnoho našich čtenářů reagovalo na článek o napadení těhotné dívky v budově Střední průmyslové školy strojnické a Střední odborné školy profesora Švejcara. Nás v redakci velice potěšilo, že nás kontaktovalo několik žáků a požádalo o zprostředkování veřejného poděkování.

     Česká republika již zažila případ, kdy v roce 2014 ve Žďáru nad Sázavou šílená šestadvacetiletá žena zavraždila studenta v budově školy jen proto, že přispěchal na pomoc napadené studentce.
      Včera v Plzni na náměstí Míru došlo k situaci, jejíž začátek mohl tragédii ve Žďáru připomínat. Vyděšenou dívku bil velice agresivní mladík a nikdo v té chvíli nemohl tušit, zda je ozbrojen nebo čeho všeho je ještě schopen. Přesto se ale nalezli lidé, kteří neváhali a napadené dívce okamžitě přispěchali na pomoc.

    Obrovské poděkování tedy patří dvěma statečným učitelkám jejichž jména známe, ale na jejich přání je uvádět nebudeme a pak také dvěma žákům, chlapcům, kdy byl dokonce jeden z nich v zápasu s agresorem i lehce zraněn na hlavě. S jedním z těchto chlapců jsme v kontaktu, ale ani on si nepřeje svoji totožnost zveřejnit: "To, co jsem udělal, nepovažuji za takové hrdinství a nechci se někde ukazovat," řekl nám sedmnáctiletý Radek a my jeho přání respektujeme.

     Statečnost svých učitelů a žáků nám dnes potvrdil i ředitel školy Ing. Rostislav Študent, který naše informace o zákroku vůči pachateli potvrdil a ještě doplnil, že po zásahu dvou učitelek a dvou žáků se do zadržení pachatele také zapojil IT technik školy a nakonec i školník.

     Myslíme si, že veřejnost a hlavně rodiče studentů by měli vědět o osobní statečnosti jak pedagogů, tak i dětí. Toto je totiž v dnešní době vzácné a těmto hrdinům se sluší veřejně poděkovat.

Pachatel je obviněn ze tří trestných činů

     Kriminalisté dnes večer podezřelému mladíkovi předali usnesení o zahájení trestního stíhání pro podezření ze spáchání trestných činů ublížení na zdraví, krádež a výtržnictví. Zároveň bude podán podnět na vzetí obviněného do vazby.

Co se ve škole stalo?


     Včera kolem poledne v Plzni na náměstí Míru do budovy Střední průmyslové školy strojnické a Střední odborné školy profesora Švejcara vnikl jednadvacetiletý mladík, který podle prvotních informací na chodbě nedaleko školního bufetu vyhledal svou těhotnou osmnáctiletou bývalou přítelkyni a napadl ji. "Choval se jako blázen a slyšela jsem, že to udělal proto, že mu dala kopačky," sdělila nám dívka, která útok viděla.
     Na místo dorazili policisté i záchranáři, kteří si zraněnou ženu převzali do péče a transportovali ji do nemocnice. Mluvčí záchranářů nám později uvedl, že žena útok přestála bez vážnějšího zranění a byla převezena naštěstí jen observaci.
     Ke škole v krátké době dorazilo několik hlídek policie, kterým se podařilo mladíka zadržet. Svědci popsali, že mladík se velmi intenzivně bránil, s policisty se rval a musely proti němu být použity donucovací prostředky. Na chodbě školy pak zůstaly zcela zřetelné krvavé stopy.
     V průběhu zákroku se mladíkovi podařilo vyskočit z okna a dát se na útěk do sídliště, směrem k obchodnímu centru Bory. Samozřejmě za ním okamžitě vyrazily hlídky včetně psovoda a policisté během krátké chvíle agresivního mladíka nalezli, dostihli, zpacifikovali a zadrželi.
     Do všeobecného zmatku po mladíkově skoku z okna došlo ještě přímo před školou ke střetu osobního a nákladního automobilu. Na místo tak museli dorazit i hasiči, kteří přijeli zlikvidovat uniklé provozní kapaliny.


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.