Foto Video

Velký požár na Rokycanské - škoda je v desítkách milionů

Došlo k velkému požáru velkoobchodu s nápoji Peal - byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu

31. prosince 2021 15:08 , aktualizace 19:01

Doprava Hasiči

Partner článku – D.S.D. METAL plus

     Dnes po druhé hodině odpoledne došlo k velkému požáru velkoobchodu s nápoji Peal na Rokycanské třídě v Plzni. Na místě v tuto chvíli zasahuje jedenáct jednotek profesionálních, drážních i dobrovolných hasičů se čtyřiadvaceti hasičskými vozy.

      Ve velkoobchodu, kterému již prohořela střecha, má být uloženo zboží za více než čtyřicet milionů korun a sousedí s ním prodejce vozidel a čerpací stanice.
     Na Rokycanské třídě je částečně omezen provoz, od čerpací stanice Avia je ve směru z centra doprava vedena protisměrem.

     Hasiči museli nasadit výškovou techniku a do objektu, ve kterém se podle informací z místa nikdo nenacházel, vstoupit násilím. Vzhledem k blízkosti čerpací stanice bylo povoláno více jednotek, aby se zabránilo šíření požáru směrem k nádržím. Krom hašení probíhá také průzkum budovy, zda se v ní nenacházejí lidé.

Aktualizace:

     "Na místě byly nasazeny dva kusy výškové techniky, jeden proud Cobra na střechu budovy a uvnitř budovy dva C proudy. Snažíme se požár lokalizovat," uvedl tiskový mluvčí hasičů s tím, že v budově nebyly nalezeny žádné osoby.

Likvidace požáru byla ohlášena v 18:02. Předběžný odhad škody je podle hasičů minimálně dvacet milionů korun, ale spíše ještě poroste.


 


D.S.D. METAL plus

Požádní ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.