Foto

Rozsáhlý požár pivovaru nebyla nehoda

Vyšetřovatelé hasičů i policie dále pracují na případu požáru historického areálu ve Stříbře

středa 20. ledna 12:02 , aktualizace 12:04

Hasiči

Partner článku – D.S.D. METAL plus

     Stále probíhá šetření požáru, ke kterému došlo v pondělí 11. ledna v budově bývalého Měšťanského pivovaru ve Stříbře. Rozsáhlý požár propukl kolem čtvrté hodiny odpoledne a zásah hasičů trval až do druhého dne do téměř jedenácti hodin dopoledne.
     Podle tiskového mluvčího hasičů na případu stále pracují vyšetřovatelé, vzhledem k odpojeným sítím byla již vyloučena technická závada a vše zatím nasvědčuje tomu, že příčinou požáru byla manipulace s otevřeným ohněm. Zatím ale není jisté, zda šlo u úmysl nebo nedbalost. "Po pachateli v současné době stále pátráme," doplnila tisková mluvčí policie.
     Podle místních za požár mohou bezdomovci, kteří v pivovaru běžně nocovali a topili si zde.

Původní článek

     V pondělí 11. ledna odpoledne kolem čtvrté hodiny došlo v Pivovarské ulici ve Stříbře k požáru budovy Měšťanského pivovaru. Vzhledem k tomu, že bohužel jde o větší požár, na místo vyjeli hasiči ze Stříbra, Černošína, Kladrub i Nýřan. Požár se dle všeho začal šířit od půdy budovy, ve které podle místních obyvatel nikdo nebydlel, ale často se zde pohybují bezdomovci či děti.
     Podle tiskového mluvčího hasičů je objekt silně zakouřen a není vyloučeno, že se uvnitř nachází osoby. Byl vyhlášen 2. stupeň požárního poplachu a hasiči zasahují i pomocí výškové techniky. Počet zasahujících jednotek byl postupně navýšen na devět, hasiči provádějí průzkum, zda se v silně zakouřené budově někdo nenachází a zároveň otevřeli konstrukci střechy.

AKTUALIZACE: Kromě hašení museli hasiči provádět i průzkum, zda se v objektu nenachází nějaké osoby. Přítomnost osob byla po necelé hodině vyloučena. Momentálně se podařilo zpomalit šíření požáru. Hasiči otevřeli střešní konstrukci a na místo míří další výšková technika.

     Měšťanský pivovar je historický objekt z roku 1197. V současné době je vlastníkem společnost MAO a.s..


 D.S.D. METAL plus

Požádní ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.