Foto

Velký výbuch za Lhotou u Plzně

Policejní pyrotechnik uzavřel část lesa a provedl řízený odpal

17. srpna 2018 18:47 , aktualizace 19:31

Partner článku – Prestol Holding

     Dnes odpoledne před pátou hodinou došlo nedaleko Lhoty, asi sto metrů od bývalé přistávací plochy, k nálezu podezřelého předmětu. Amatérský hledač pokladů zde s detektorem kovu nalezl dva kovové, válcovité předměty, odhadl, že by se mohlo jednat o střely větší ráže a zachoval se naprosto správně, s ničím dál nemanipuloval a na místo přivolal policisty.
     Policisté uzavřeli prostor a přivolali pyrotechnika, který jednak určil, že jde o dvě střely ráže 85mm, jednu tříštivotrhavou a druhou protipancéřovou. Bohužel také musel konstatovat, že střely jsou značně poškozené, jejich převoz by byl nebezpečný, a proto je musí odpálit na místě v lese.
     Na místo přijeli i hasiči, protože při výbuchu samozřejmě hrozí nebezpečí následného požáru. Pyrotechnik vykopal odpalovací jámu a uložil do ní obě střely, hasiči místo řádně prolili vodou a policisté uzavřeli několik set metrů lesa kolem dokola.
     Kolem šesté se ozvala hlasitá detonace a výbuch zlámal několik stromů, o síle exploze svědčí, že kus vymrštěného pařezu dopadl doprostřed sto metrů vzdálené přistávací plochy a střepiny, některé i velikosti krabičky od cigaret, byly pak nalezeny v okruhu padesáti metrů.


    

Prestol Holding

revitalizace panelových domů • rodinné a bytové domy • monolitické železobetonové konstrukce • developerská činnost