Foto

Skútristu v kritickém stavu do nemocnice transportuje vrtulník LZS

Záchranná služba i policie děkuje laickým zachráncům, kteří na místě bojovali o život muže a odvedli skvělou práci

22. května 2022 16:12 , aktualizace úterý 24. května 14:24

     Dnes odpoledne po půl třetí došlo v Kvíčovicích k velmi vážné nehodě staršího skútristy. Z místa bylo hlášeno, že probíhá laická resuscitace, takže k nehodě vyjely všechny záchranné složky a také vzlétl vrtulník Letecké záchranné služby. 

     "Asi sedmdesátiletý muž havaroval bez helmy. Utrpěl velmi vážné zranění a v bezvědomí byl laicky resuscitován až do příjezdu a příletu našich posádek, které si kvalitně prováděnou resuscitaci převzali. Po zajištění životních funkcí byl pacient transportován cestou LZS na Emergency Fakultní nemocnice Lochotín," uvedla nám mluvčí záchranné služby s tím, že velké díky patří laickým zachráncům na místě, kteří pod vedením operátorky záchranné služby odvedli skvělou práci.

     Dobrovolní i profesionální hasiči zajistili místo nehody, poskytli součinnost záchranářům a pomohli s transportem zraněného do vrtulníku.

     "Řidič motocyklu narozený v roce 1951 při průjezdu pravotočivou zátočinou najel na krajnici, dostal smyk a upadl na silnici. Bohužel neměl nasazenou ochranou přilbu a utrpěl zranění hlavy," uvedla nám mluvčí policie a doplnila, že dopravní policisté se nehodou dále zabývají.

     "Jízda bez přilby je nebezpečným hazardem, apelujeme na řidiče, aby jezdili řádně vybaveni. Motocyklisté jsou povinni přilbu za jízdy užívat," požádala mluvčí policie na závěr o zopakování varování pro všechny řidiče jednostopých vozidel.

Aktualizace:

     V neděli jsme informovali o velice vážné dopravní nehodě staršího skútristy. Dnes nás oslovil jeho syn s tím, že tatínek přes veškerou snahu všech na místě i později ve vrtulníku LZS a následně v nemocnici nakonec bohužel svůj boj o život prohrál.

     "Tatínek bohužel utrpěl zranění neslučitelná se životem, včera jsme se s ním byli rozloučit a pak ho museli odpojit. Chtěl bych nyní vaším prostřednictvím poděkovat všem skvělým lidem, kteří okamžitě přispěchali na pomoc a tatího začali zachraňovat. Poděkoval bych jim samozřejmě osobně, ale bohužel všechny z nich neznám," uvedl nám dnes syn zemřelého muže.

     My se k poděkování připojujeme a připomínáme, že velice kvalitně odvedenou laickou resuscitaci v den nehody chválili i samotní záchranáři, kteří opakovaně zdůrazňují, že právě první minuty a laická pomoc svědků, mohou mnohdy rozhodnout o dalším životě člověka.


 


Klimahome

Specialista na klimatizace a tepelná čerpadla. O klienty se postaráme od A do Z: poradíme s výběrem, zaměříme, připravíme kalkulaci projektu na míru, profesionálně nainstalujeme a postaráme se o záruční i pozáruční servis. Dokážeme pomoci i se zajištěním financování a vyřízením dotace.