Opilec po policistech plival a křičel, že je infekční

Dva muži s dvěma a půl promile skončili na záchytce

5. listopadu 2019 12:07 , aktualizace 12:07

     Hned dva opilci putovali v pátek 1. listopadu na záchytku poté, co se pod vlivem alkoholu chovali značně nevhodně na veřejnosti v Sušici. 
     Prvního opilce policisté řešili před polednem na ubytovně v Pravdově ulici, kde se válel po zemi, byl vulgární a i jinak se choval velmi nevhodně.
     "Devětačtyřicetiletý cizinec se  dechová zkouška byla s výsledkem 2,42 promile alkoholu. Policisté muže zajistili a je podezřelý ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku, protože vzbudil veřejné pohoršení," uvedla mluvčí policie.

     Kolem půl osmé večer se další muž na veřejném prostranství válel na parkovišti u obchodního domu v Nádražní ulici. Muž byl mokrý, nebyl schopen vstát a lidé, kteří chodili kolem, měli strach, že zde prochladne či ho něco přejede.
    Policisté přijeli na místo, zjistili totožnost místního sedmadvacetiletého muže, kterého vyzvali, aby se podrobil dechové zkoušce a přístroj ukázal hodnotu 2,71 promile alkoholu. Policisté muže zajistili, tento se k hlídce choval agresivně a úmyslně znečišťoval vnitřní prostory služebního vozidla. Opilý muž na zakročující policisty také vykřikoval, že má žloutenku a plival po nich.
     "Muž je podezřelý ze spáchání přestupků proti veřejnému pořádku, kdy neuposlechl výzvy úřední osoby při výkonu její pravomoci, znevážil postavení úřední osoby při výkonu její pravomoci a vzbudil veřejné pohoršení," uvedla mluvčí policie.

      Za doprovodu policistů byli uvedení muži převezeni do protialkoholní záchytné stanice v Plzni.

Foto: Ilustrační