Foto Video

Vězni v ulicích Plzně

"Raději jdeme zadarmo pracovat, než se válet v base!"

30. listopadu 2019 14:23 , aktualizace 21:59

Partner článku – Mraknet


     Dnes ráno bylo možné potkat na břehu Radbuzy v Plzni zvláštní partu chlapů. Uklízejí břeh řeky i cyklostezku a ačkoli je nepříjemná zima, práci si užívají a očividně je baví. Jde o vězně z Věznice Plzeň. Na Slovanech totiž v září podepsali dohodu o spolupráci s věznicí, na základě které vedení věznice vysílá do ulic party vězňů, které se zapojí do úklidu ulic a veřejných prostranství na území Slovan. 
     Skupiny vězňů jsou maximálně desetičlenné a vždy je doprovází pracovník věznice. Jak nám vysvětlil přímo ředitel věznice plukovník Petr Vlk, žádné riziko Plzeňákům určitě nehrozí. Vězni jsou pečlivě vybraní, prošli několika výběrovými síty a konečný souhlas s výběrem konkrétního vězně podepsal on sám. "V naší věznici je více než tisíc odsouzených, ale velice přísná kritéria splňuje maximálně něco kolem sedmdesáti vězňů. Samozřejmě jde o lidi odsouzené za nenásilné trestné činy s nižšími sazbami, kteří už pracují mimo věznici nebo na nestřežených pracovištích," řekl nám plukovník Vlk.
     Že jde o vězně, mohl náhodný kolemjdoucí dnes ráno poznat pouze podle vězeňského oblečení mužů a civilního vychovatele, který je doprovází. Muži pracovali skutečně velice snaživě, když jsme přicházeli, na dálku uctivě zdravili a i jinak bylo zřejmé, že si práce a výsady, že mohli věznici opustit, skutečně velice váží.
     Spolupráci s vedením věznice si vychvaluje i starosta Slovan Ing. Lumír Aschenbrenner: "Já za vedení slovanské radnice mohu říct, že spolupráce s věznicí si vážíme, funguje skvěle a je oboustranně výhodná. My dodáváme pracovní nářadí, věznice vyšle pracovní četu o pěti až deseti lidech a ostrahu. Spolupráce je nastavena ještě na několik let."


 


Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.