Foto

Vězni založili požár a zabarikádovali se ve výrobní v hale - taktické cvičení ve věznici Plzeň

Dnešní cvičení prověřilo připravenost záchranných složek na mimořádnou událost ve velmi specifickém prostředí

2. prosince 2022 13:28

Cvičení Hasiči Záchranáři

Partner článku – Vochoc Trade, s.r.o.

     Jak jsme již ráno informovali, v plzeňské věznici dnes dopoledne proběhlo taktické součinnostní cvičení všech složek integrovaného záchranného systému.

     "Předmětem cvičení byla simulovaná vzpoura na pracovišti odsouzených osob. Cílem cvičení bylo procvičit vzájemnou spolupráci a koordinaci činností a postupů při zásahu složek integrovaného záchranného systému v podmínkách mimořádné události, dále zdokonalit a prohloubit spolupráci základních složek IZS a Vězeňské služby ČR a ověřit funkčnost nastavených postupů a komunikačních toků," popsala tisková mluvčí policie.  

     Na pracovišti vězněných osob v areálu věznice tak došlo k simulovanému hromadnému narušení vnitřního pořádku a bezpečnosti ze strany pěti desítek vězňů, kteří v hale založili požár.
     Personál se snažil osoby z místa evakuovat, část vězňů ovšem odmítala výrobní prostor opustit a začala se aktivně bránit, přičemž byl jeden člověk zraněn a druhý usmrcen. Následně se několik vězňů v část objektu zabarikádovalo.

     Na místo byly vyslány síly a prostředky složek integrovaného záchranného systému, které musely společně vyřešit veškeré aspekty této události, včetně krizového vyjednávání se zabarikádovanými vězni.
     "V rámci taktického cvičení policistů je velice důležité mít zpětnou vazbu, a to zejména proto, aby se prověřila rychlost a včasnost zásahu, a v neposlední řadě i jeho taktika. 
     Toto cvičení potvrdilo, že složky integrovaného záchranného systému a složky vězeňské služby fungují na vysoce profesionální úrovni, ale především, že jsou schopné spolu efektivně komunikovat a koordinovat svou činnost," doplnila mluvčí policie.

Foto PČR

Vochoc Trade, s.r.o.

Dodavatel a výrobce osobních ochranných pracovních pomůcek. Nejširší sortiment OOPP, velké skladové zásoby a skvělé služby. Dlouholeté zkušenosti nám dodávají profesionalitu a možnost okamžitě reagovat na Vaše požadavky. Absolutní špička ve svém oboru - to je Vochoc!