Více než dva roky týral ženu, výjimečné nebylo ani bití či kopání

Tři trestné činy a hrozba až osmiletého vězení

13. července 2017 09:21, aktualizace čtvrtek 13. července 09:25

     Sokolovští kriminalisté zahájili trestní stíhání 30 letého muže, kterého obvinili ze spáchání zločinu Týraní osoby žijící ve společném obydlí a z přečinů Nebezpečné vyhrožování a Ublížení na zdraví.

     Těchto trestných činů se obviněný muž měl dopustit v době od konce května roku 2014 do prosince roku 2016 v Sokolově v bytě, kde bydlel společně se svou družkou. Po předchozích vzájemných hádkách měl svou družku opakovaně slovně urážet vulgárními výrazy a následně jí fyzicky napadat údery pěstí a občas i kopy. V několika případech musela žena dokonce vyhledat lékařské ošetření.
     Dále měl také prostřednictvím telefonu nebo internetových sociálních sítí ženě vyhrožovat fyzickou likvidací.
     K poslednímu napadení došlo v prosinci roku 2016, kdy po krátké slovní rozepři ženu fyzicky napadl několika údery pěstí na hlavu a horní část těla. Ženě tím způsobil zranění, která si opět vyžádala ošetření v nemocnici a léčení.

     Po tomto žena konečně vše oznámila policii, ta vše prošetřila a 30letého muže obvinila, nyní tak může být za své jednání potrestán odnětím svobody až na 8 let.
     U tohoto druhu závažné kriminality, tzv. domácího násilí, bohužel oběť často doufá ve změnu k lepšímu a své týrání dlouhodobě zamlčuje, dokonce není ani výjimečné, že lže, aby tyrana chránila. Oběť, v drtivé většině případů žena, se obává například rozpadu rodiny, ostudy či toho, že jí nebudou policisté věřit.
     Odborník pak radí policii vyhledat co nejdříve, protože většina agresorů bude své jednání spíše stupňovat a situace v rodině se bude pouze zhoršovat.