Foto

Velká kontrolní akce na Borských polích

Více než tisíc zkontrolovaných cestujících za hodinu a půl

středa 22. března 14:51 , aktualizace 15:30

Doprava Městská policie

Partner článku – Autosalon Dajbych


      V průběhu včerejšího odpoledne proběhla v Plzni na Borských polích větší kontrolní akce revizorů. Vzhledem k tomu, že těmito spoji jezdí do průmyslové zóny velké množství cizinců a v minulosti zde při podobných kontrolách došlo i ke konfliktům včetně napadení revizorů, dohlíželi na bezpečnost akce i policisté z Oddělení hlídkové služby a Odboru cizinecké policie společně se strážníky Pořádkové jednotky Městské policie Plzeň.

      Revizoři během přibližně hodiny a půl zkontrolovali třicet vozů městské hromadné dopravy v obou směrech, převážně trolejbusů, a prověřili jízdní doklady u 1050 cestujících. 

      Ze všech zkontrolovaných nemělo jízdní doklad v pořádku pouze třicet cestujících, kterým revizoři udělili pokuty.

      Policisté Oddělení hlídkové služby a Odboru cizinecké policie společně se strážníky z Pořádkové jednotky Městské policie Plzeň dohlíželi na veřejný pořádek a prováděli lustraci osob, které u sebe neměly doklad totožnosti.
      "Během součinnosti s revizory nedošlo k žádnému protiprávnímu jednání a ani nebyla zjištěna žádná osoba, která by procházela pátracími databázemi," uvedla nám k této akci mluvčí policie.

Foto PČR a MP

Autosalon Dajbych

Plzeňský specialista na terénní vozy a jejich úpravy. Značky Toyota, INEOS Grenadier a Isuzu. Prodej off-road příslušenství ARB. Náš tým má největší zkušenosti v ČR, terénním vozům rozumíme a umíme je upravit přímo na míru pro nadšence, firmy i složky IZS. Jsme profesionálové ve 4x4.