Foto Video

Viděli jste v pátek ráno sražení ženy na Klatovské?

Policie hledá svědky tragické dopravní nehody, jejímž následkem vyhasl lidský život

středa 23. června 09:26 , aktualizace 16:50

Alkohol Nehody Pátrání

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     V pátek 18. června jsme informovali o vážné dopravní nehodě, při které před pátou hodinou ráno v Plzni na Klatovské třídě osobní vozidlo BMW jedoucí směrem na Bory srazilo chodkyni přecházející vozovku z pravé strany, tedy od prodejny kebabu k protějšímu řeznictví.
     Nehoda byla od začátku velmi podivná, protože v kolejišti tramvají ležící zakrvácenou ženu nahlásili záchranářům svědci nehody a nikoli řidič, který ji srazil. Na místo okamžitě vyjely všechny záchranné složky, žena byla vážně zraněná a mimo jiné utrpěla i několik zlomenin, hlavou prorazila přední sklo vozu a navíc byla odhozena více než deset metrů od místa střetu.

     Záchranáři si do péče převzali ženu narozenou v roce 1969, kterou po ošetření na místě s mnohačetnými zraněními transportovali na Urgentní příjem Fakultní nemocnice Lochotín. Policistům se mezitím přihlásil řidič přibližně dvě stě metrů od ležící ženy na Klatovské odstaveného vozu BMW s proraženým a zakrváceným čelním sklem, který do té doby boj záchranářů o život sražené ženy pozoroval. Muž se k řízení v době nehody přiznal a na otázku, proč ženě neposkytl nebo nezavolal pomoc odpověděl, že nevěděl co má dělat, že byl v šoku. Muž narozený v roce 1998 se poté podrobil dechové zkoušce na alkohol s pozitivním výsledkem 0,68 promile, byl policisty zajištěn a převezen na lékařské vyšetření spojené s odběrem krve.

    Sražená žena bohužel v pátek v odpoledních hodinách přes veškerou péči lékařů v nemocnici zemřela. Policisté samozřejmě tuto dopravní nehodu dále šetří a intenzivně se jí zabývají. Žádají proto případné svědky události, aby se osobně přihlásili na Policii České republiky, Dopravní inspektorát Městského ředitelství policie Plzeň, U Borského parku 20, nebo telefonicky na č.: 974 325 256 nebo zavolali na bezplatnou linku 158 a pomohli s objasněním nehody.


 Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.