Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Děti z oken školy pozorují narkomany píchající si fet do žil

V osnovách Komenský a pod okny aplikace pervitinu

8. června 2023 17:18 , aktualizace pátek 9. června 14:51

Bezdomovci Drogy


     Bohužel velmi často informujeme o případech, kdy si narkomané aplikují drogy na veřejnosti přímo před procházejícími lidmi. Pro připomenutí například: “Zlatíčko počkej, maminka si jenom píchne perníček!“, "Odvrácená strana vyhřívaného stanu pro bezdomovce", "Holčička se v mateřské školce poranila o injekční stříkačku", "Narkomané si na Hlavním vlakovém nádraží aplikují drogy přímo mezi procházejícími lidmi" a další.

   
     Je smutné, že se nejedná o nijak výjimečné události a na některých místech jde spíše již o běžný kolorit. Podívejte se sami:

V osnovách Komenský, pod okny pervitin


     Další takový případ ukazuje otřesné video, které nám poslala čtenářka. Narkomané si naprosto beze studu pervitin připravují a aplikují do žil přímo u Obchodní akademie Plzeň na náměstí T. G. Masaryka. "To video je staré asi dva měsíce. Nejprve jsem vám ho ani poslat nechtěla, jenže ono nejde o ojedinělý případ a tohle tam můžete vidět minimálně jednou týdně. Nejhorší na tom je, že děti se na to koukají z oken nebo cestou ze školy. Nechápu, že tohle se může dít na ulici v centru města!" napsala nám čtenářka, jejíž jméno má redakce k dispozici.

     "O situaci víme, ale jediné, co můžeme dělat, je opakovaně volat městskou policii. Ta reaguje velmi rychle a tyto osoby z okolí školy opakovaně vykazuje a sbírá použité jehly. V případě, že jsou ve špatném zdravotním stavu, je strážníci odvezou. Ale tyto osoby se většinou do druhého dne vrátí zpět.
     Nejhorší situace je vždy na začátku školního roku. Nepřizpůsobivé osoby si během letních prázdnin zvyknou, že ve škole není provoz, a tudíž není kontaktována městská policie. U zadního traktu budovy bylo prořezáno křoví, které jim sloužilo jako úkryt, ale příliš to nepomohlo,"
uvedla nám dnes zástupkyně školy. 


Je držení drog pro svou potřebu trestné nebo není?

     V poslední době se setkáváme s laickými názory ohledně držení omamných či psychotropních látek, kdy je velká část veřejnosti přesvědčená, že je legální mít u sebe "nějaké malé množství drog" pro vlastní potřebu. Jak je to ale doopravdy, jsme se zeptali těch nejpovolanějších, tedy kriminalistů z Toxi týmu.
     "Skutečně se občas v médiích objevuje informace, že držení drog v malém množství není trestné. Takto podaná informace je ale zavádějící, neboť lidé neznalí práva to snadno pochopí tak, že držení drog v malém množství je legální. Toto samozřejmě není pravda. Držení drog je vždy protizákonné. Pokud u někoho zajistíme drogu, bude mu odebrána a bude se rozhodovat, zda se dotyčný dopustil trestného činu či přestupku. Tedy, pokud bude droga v množství malém, nebude to sice kvalifikováno trestný čin, ale budeme to řešit jako přestupek na úseku ochrany před alkoholismem a jinými toxikomaniemi. Za takovéto jednání v přestupkovém řízení hrozí pachateli pokuta až do výše 15.000,- Kč," 

TUEBOR General Service

Ostraha objektů • Služba na akcích • Střežení VIP osob • Pulty centrální ostrahy • Projekty PZTS/EZS • Výjezdová jednotka v Plzni, Rokycanech, Sušici, Klatovech, Domažlicích i Tachově • Poradenská činnost