Video

Video ze zásahu policie v autosalonu Auto Hofmann

O případu jsme již informovali, ale dnes jsme získali nové svědectví i nové video

13. srpna 2016 19:04

„Byl jsem doma, pracoval na počítači a slyšel rány, jako kdyby třeba někdo házel sklenicemi o zem, pak zahvízdaly gumy a já se šel podívat z okna. Právě dojíždělo smykem druhé policejní auto a policisté se s baterkami hnali dovnitř,“ takhle popsal začátek zásahu muž z Plzně, který i stihl dojezd policistů natočit.

Ve středu po desáté hodině večer rozbil dvacetiletý mladík ze zatím neznámého důvodu výlohu prodejny autosalonu Hofmann v Plzni, v Lidické ulici a tudy vnikl dovnitř.

Dle majitelů se mladík pokusil vlézt do vozu Porsche, ale ten byl zamčený a mladík ho pouze znečistil svojí krví. Pak ho zřejmě chytl amok, vzal železný kus věšáku a začal řádil jako smyslů zbavený, poničil kancelářské vybavení a minimálně sedm luxusních vozů značek BMW, AUDI, VW a Opel. Luxusním vozům rozbíjel skla, ničil plechy a květináčem prohodil sklo do vnitřních prostor prodejny.

Myslím, že ho chytili ještě vevnitř, ale běželi i někam za roh, možná jestli tam není další spolupachatel. Slyšel jsem jen řev Stůj! Stůj! Policie!“ popisoval ještě muž zákrok policie.

Škoda je zatím předběžně vyčíslena na více než 1 milion korun.

Dle našich informací na místo vyjela i bezpečnostní služba, ke které je objekt napojen, ale policisté byli na místě rychleji a právě oni opilého pachatele zadrželi.

Mladému muži hrozí až šest let vězení.