Foto Video

Podívejte se, jak se "vaří" pervitin po kilech!

Obrovská protidrogová razie NPC a zásahové jednotky - zajištěno bylo 7 kg pervitinu, 1 kg heroinu, 3 miliony a kompletní laboratoř

14. ledna 2022 17:38 , aktualizace 17:38

Cizinci Drogy Vazba Zadržení pachatele Zásahová jednotka

Partner článku – Alfa Tactical

     V posledních několika dnech uzavřeli kriminalisté z Národní protidrogové centrály případ rozsáhlé drogové kriminality, při které byl v obrovském objemu vyráběn pervitin.


     "Výroba metamfetaminu probíhala za využití chemických látek pocházejících od specializovaných firem se sídlem v České republice, kde byly nakupovány pod legendou následného legálního využití ve velkých objemech a jejich cena se pohybovala v řádech milionů korun," uvedla tisková mluvčí Národní protidrogové centrály. 

     Výrobu i následný prodej zejména v severozápadním pohraničí České republiky a Německa organizovala podle policie vietnamsko-česká kriminální skupina, které se celou operaci dařilo řídit velice efektivním způsobem.
      Hlavní organizátoři shromažďovali finanční hotovost v řádech milionů korun na nákup prekursorů v podobě léků s obsahem pseudoefedrinu a potřebných chemických látek, kterým následně pověřovali různé členy organizované skupiny a jak samotná výroba, tak i následná distribuce probíhala v režii dalších členů skupiny.
     Vyrobený pervitin  určený k další distribuci byl za velkoobchodní ceny dále přeprodáván, případně byl organizován jeho vývoz mimo území ČR. 

     Při samotné realizaci případu, která paralelně probíhala na šesti místech v České republice, se podařilo zajistit 7 kilogramů pervitinu v krystalické podobě, 1 kilogram heroinu, zhruba 3 miliony Kč v hotovosti, kompletní laboratoř a sklad chemických látek.
     Celkem 10 kilogramů vyrobeného pervitinu se také podařilo zadokumentovat během předchozího prověřování případu.

     "Dále byla zajištěna kompletní velkoobjemová laboratoř na výrobu metamfetaminu a již vyrobený pervitin ve stadiu krystalizace. Dále policisté zajistili sklad chemikálií nezbytných k výrobě metamfetaminu, kde se nacházelo 620 l kyselin a rozpouštědel, 7 kg fosforu, 2 kg látky MSM, tedy methylsulfonylmethanu, která se používá k ředění metamfetaminu a 20 kg jódu," popsala nám mluvčí NPC s tím, že v rámci trestního řízení byl dále zadokumentován obchod s toluenem o objemu nejméně 1026 litrů, a s nejméně 10 kilogramy jódu.

     "V rámci trestního spisu „METHA“,  který dozoruje Městské státní zastupitelství v Praze, bylo ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy podle § 283 odst. 1, odst. 2 písm. a), odst. 3 písm. c) trestního zákoníku, obviněno cekem sedm osob. Všechny obviněné osoby jsou stíhány vazebně," zakončila mluvčí NPC s tím, že hrozící trestní sazba dle příslušné právní kvalifikace v případě pravomocného odsouzení činí osm až dvanáct let trestu odnětí svobody.

Foto a video PČR

 Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.