Video

Pachatel se přišel sám přihlásit

"Davide, kurva spadneš, zlomíš si nohu, budeš k hovnu vole!"

pondělí 12. srpna 15:10 , aktualizace 15:20

Partner článku – Alfa Tactical


Aktualizujeme:

     Policisté, nejenže znají jméno mladíka, ale již ho také i k věci vyslechli. Dopadení, dá-li se to tak říci, bylo velice snadné, chlapec se totiž sám, poté, co se u nás uviděl na videu, přišel dobrovolně udat na dopravní policii na Borech. Odtud byl odeslán na obvodní oddělení Plzeň - střed, kam případ patří a zde se k činu doznal.
     Mladík vše zdůvodnil tím, že prý byl velmi opilý.

Původní článek:

      Jako první jsme informovali o tom, že pomník "Díky, Ameriko!" přišel o jednu ze dvou vlajek a to za velice zvláštních okolností.
     Jak se vše odehrálo, nám popsal očitý svědek: "Bylo to v noci ze středy na čtvrtek, byl jsem tam s kamarády a kolem nás bylo ještě dost lidí, asi ze zdejšího klubu, který byl ještě otevřený. 
     Seděli jsme tam, já hrál na kytaru a najednou jsem slyšel ránu, jak někdo spadl. Otočil jsem se k pomníku a viděl, jak z toho sloupu spadl nějakej kluk, celej zamotanej do americké vlajky. Ten kluk byl evidentně ožralej, vstal, motal se tam a otravoval lidi. Pak mu někdo dal i facku a ještě mu rozšlapali mu čepici."

Proč selhaly kamery?

      Zloděje nezastavil ani speciální kamerový systém tzv. inteligentních kamer, který pomník snímá nepřetržitě celý den. Médiím byl dokonce v květnu tohoto roku prezentován test, kdy během dopoledne k pomníku přišel figurant, který na připravený nalepený papír nastříkal grafity. Následně operátor kamery dal kameře příkaz vyhledat podezřelé aktivity, přičemž kamera sama vyhledala tento záznam ve své historii a pachatele by tak usvědčila.    
     Proč ale kamera či její operátor v tomto případě selhal, se nyní zjišťuje, jisté je zatím pouze to, že hlídku policie ke krádeži skutečně nikdo nevyslal. 
     Policie ČR sleduje kamerový systém pouze ve všední dny od šesti ráno do deseti hodin večer, poté dohled nad nimi přebírají strážníci městské policie.
     Samozřejmě jsme se informovali u policie i městské policie, zda krádež zaznamenali a mluvčí nám uvedla, že policie celou věc opravdu šetří teprve až na náš popud. Informaci o krádeži vlajky jsme policii společně se svědectvím muže, který nám celý příběh odvyprávěl, předali až dva dny po krádeži, tedy v pátek.

Jak ke krádeži došlo?

      Naší redakci se po dnešním vydání článku podařilo získat videozáznam, na kterém mladík, kterého ostatní oslovují Davide, za pomoci dvou zřejmě podobně podnapilých kamarádů a za povzbuzování několika dalších přihlížejících zkouší na stožár vyšplhat.
     Ve chvíli, kdy ho kamarádi pustí se ale mladík na stožáru neudrží a při pádu se rukou chytí za visící vlajku, kterou s sebou strhne na zem. Kdo potom vlajku z místa odnesl ze záznamu jasné není. 
     Policisté samozřejmě po totožnosti mladíků na videu pátrají.


 Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.