Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Dnešní ranní nehodu vlaku kriminalisté šetří jako zločin obecné ohrožení

Aktualizujeme: Osobní vlak najel do překážky úmyslně vyskládané z betonových prvků

Autor: Petr Novák pondělí 4. března 14:06 , aktualizace 14:26

Policie Železniční nehoda


     Dnes ráno jsme informovali o železniční nehodě, během které vlak Os 7401 najel mezi Vejprnicemi a Plzní do překážky vytvořené z betonových bloků, a uvedli, že vyšetřování převzali kriminalisté.

     Tisková mluvčí policie nám dnes odpoledne potvrdila, že policejní komisařka již ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu obecného ohrožení a policisté nadále prověřují veškeré okolnosti této události.


Osobní vlak najel do překážky úmyslně vyskládané z betonových prvků

     Dnes po páté ráno došlo na železniční trati č. 180 mezi Vejprnicemi a Plzní, pod mostem silničního severozápadního obchvatu Plzně, k najetí osobního vlaku č. 7401 do překážky na kolejích vytvořené z naskládaných betonových prvků.

     Na místo okamžitě vyjely jednotky hasičů ze stanic Plzeň Střed, Správy železnic Plzeň, Plzeň Košutka a samozřejmě také policisté. "Ve vlaku v té době cestovalo sedmdesát osob, které byly v naší spolupráci evakuovány do přistaveného náhradního vlaku, k jejich zranění nedošlo. Registrujeme však poškození vlaku od překážky," uvedl nám mluvčí hasičů.

     Podle informací z místa byla překážka na trati byla vytvořena někým úmyslně.

     Událost je v šetření policie a vyšetřovatelů Správy železnic. "Můžeme potvrdit, že kolem páté hodiny ráno jsme přijali oznámení, že na železniční trati mezi zastávkami Vejprnice, Plzeň - Jižní Předměstí došlo ke střetu vlakové soupravy s betonovým kvádrem, který ležel v prostoru kolejiště. Ve vlaku cestovalo 70 osob. Ke zranění osob naštěstí nedošlo. Policisté se touto událostí zabývají a nyní zjišťuji veškeré okolnosti," uvedla nám mluvčí policie.

Foto HZS

Remont-car

Moderní multiznačkový autoservis s důrazem na kvalitu služeb a moderním pracovním prostředím Diagnostika Servis | Odtah | Likvidace pojistných událostí | Další služby