Mezinárodní expres najel do stromu

Hasiči z vlaku museli evakuovat 90 osob, provoz na trati je přerušen

pondělí 20. června 11:20 , aktualizace 11:20

Doprava Hasiči Nehody

Partner článku – Vochoc Trade, s.r.o.

     Dnes před devátou hodinou ráno došlo na železniční trati z Domažlic do Plzně v úseku mezi Domažlicemi a Blížejovem nedaleko Chrastavic k železniční nehodě. Mezinárodní vlak EC 351 "Západní expres" jedoucí z Regensburgu přes Plzeň na Prahu zde najel do padlého stromu.

     Při nehodě naštěstí nedošlo ke zranění osob, na místo ale museli vyjet drážní hasiči, profesionální hasiči i jejich dobrovolní kolegové, aby uvolnili trať a evakuovali asi 90 cestujících. Na místo byl proto povolán i evakuační autobus.

     Trať byla v úseku mezi stanicemi Domažlice a Blížejov je přerušen, v úseku Holýšov - Domažlice a zpět je zavedena náhradní autobusová doprava.
     Podle webu Českých drah je provoz vlaků dálkové dopravy v úseku Domažlice - Furth im Wald do odvolání přerušen. Cestujícím do Německa doporučují použít v úseku Plzeň hlavní nádraží - Cheb vlaky dálkové dopravy, dále do Německa pak vlaky regionální dopravy.
     Zpožděný vlak EC 362 "Západní expres" ukončí svoji jízdu ve výhybně Radonice. V úseku výhybna Radonice - Domažlice - Schwandorf je tento vlak odřeknut. Po objetí lokomotivy tento vlak pojede do stanice Plzeň hlavní nádraží (pod číslem vlaku EC 30351). Zde svoji jízdu ukončí. Cestující v úseku Plzeň hlavní nádraží - Praha hlavní nádraží využijí pro svoji další jízdu nejbližší vhodný vlak.
     Vlak EC 353 "Západní expres" je odřeknut v úseku Furth im Wald - Domažlice. V úseku Domažlice - Plzeň hlavní nádraží je tento vlak nahrazen autobusy náhradní dopravy.
     Vlak EC 360 "Západní expres" bude při odjezdu ze stanice Plzeň hlavní nádraží asi 50 - 70 minut opožděn. V úseku Holýšov - Domažlice je tento vlak nahrazen autobusy náhradní dopravy.

Foto ilustrační z jiné evakuace cestujících z vlaku


Vochoc Trade, s.r.o.

Dodavatel a výrobce osobních ochranných pracovních pomůcek. Nejširší sortiment OOPP, velké skladové zásoby a skvělé služby. Dlouholeté zkušenosti nám dodávají profesionalitu a možnost okamžitě reagovat na Vaše požadavky. Absolutní špička ve svém oboru - to je Vochoc!