Video

Vlak narazil do uvízlého auta, jiný zase srazil a na místě usmrtil člověka

Hned dvě železniční neštěstí právě vyšetřují policisté a drážní inspekce

14. ledna 2017 12:20 , aktualizace 17:54

Smrt Železniční nehoda

     Nejprve kolem sedmé ráno osobní vlak narazil u Hlohové na Domažlicku do osobního auta, které uvízlo na železničním přejezdu: „Dnes v 6.55 na silnici z Osvračína do Staňkova dostal třicetiletý muž z Domažlicka, jedoucí ve Škodě Fabia, při projíždění zatáčky smyk a vozidlo zůstalo ležet na boku přímo v kolejišti. Řidič opustil vozidlo a volal tísňovou linku,“ uvedla mluvčí policie.

     Bohužel velmi krátce nato přijížděl vlak, který do vozidla narazil. Ve vlaku bylo 14 osob a všechny vyvázly bez zranění.
     Cestující z vlaku byli přepraveni náhradním autobusem.

foto HZS

     Od této nehody uplynulo sotva tři a půl hodiny, když dorazila zpráva o dalším železničním neštěstí, které nyní bohužel skončilo smrtí. V Holoubkově vlak srazil a na místě usmrtil osobu. Zatím není informace, zda muže či ženu. Na místě právě zasahují hasiči a policisté. Ve vlaku cestovala asi šedesátka cestujících, kteří jsou z vlaku evakuováni do náhradního spoje.

AKTUALIZACE: Potvrdilo se, že mrtvý v Holoubkově je muž a k jeho sražení došlo asi 1 km od železniční stanice Holoubkov směrem na Plzeň. Policie zatím stále zjišťuje další okolnosti případu a zatím uvedla, že v případu bude nařízena soudní pitva. Provoz na této hlavní železniční trati v kraji je zastaven minimálně na dvě hodiny.

Video Holoubkov od cestujícího, děkujeme