Možnost inzerce na webu Krimi - Plzeň I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Vlak smetl skupinu lidí, dva zemřeli na místě

K tragické železniční nehodě vyjížděly všechny záchranné složky a nasazeny byly i dva vrtulníky LZS

úterý 3. října 11:58 , aktualizace 12:46

Hasiči Nehody Policie Smrt Záchranáři Železniční nehoda


     Dnes před desátou hodinou dopoledne došlo u Bělčic, tedy na hranici Plzeňského a Jihočeského kraje, k tragické železniční nehodě, která si vyžádala několik lidských životů.
     Podle prvotních informací z místa zde došlo na železniční trati vedoucí z Bělčic do Blatné ke střetu vlaku Sv 98034 se skupinou osob, dle všeho dělníků pracujících na trati.

     Na místo okamžitě vyjely všechny dostupné záchranné složky z obou krajů. Zasahují zde dobrovolní i profesionální hasiči, dále drážní hasiči z Plzně, čtyři jednotky záchranářů, dva záchranářské vrtulníky, konkrétně Kryštof 07 z letiště v Líních a Kryštof 13 z letiště v Českých Budějovicích, a samozřejmě i policisté a koroner.

     Na místě neštěstí byli nalezeni čtyři muži, dvěma z nich již ale nebylo pomoci a lékař musel konstatovat jejich smrt. Další dva muži utrpěli podle záchranářů těžká mnohačetná poranění bezprostředně je ohrožující na životě. Záchranáři zraněným poskytli intenzivní přednemocniční neodkladnou péči včetně farmakoterapie a napojení na umělou ventilaci, načež byli oba letecky transportováni do nemocnic v Plzni a v Českých Budějovicích.

     Šetření nehody na místě si převzali kriminalisté a drážní inspekce. Velitel zásahu hasičů si vyžádal také tým posttraumatické péče a psychologa.

Aktualizace:

     Správa železnic již potvrdila, že šlo o její zaměstnance, kteří na trati pracovali a najel do nich vlak mířící do depa. 

Foto Hasiči, KP

 


 


Klimahome

Specialista na klimatizace a tepelná čerpadla. O klienty se postaráme od A do Z: poradíme s výběrem, zaměříme, připravíme kalkulaci projektu na míru, profesionálně nainstalujeme a postaráme se o záruční i pozáruční servis. Dokážeme pomoci i se zajištěním financování a vyřízením dotace.