Foto

Vlak v Plzni srazil a na místě usmrtil člověka

K tragédii došlo před pár desítkami minut na Slovanech

21. října 2020 16:38 , aktualizace sobota 24. října 08:09

     Dnes odpoledne kolem čtvrté hodiny v Plzni na Slovanech vlak srazil a na místě usmrtil člověka.
     K tragédii došlo na železniční trati 191 Plzeň - Jižní Předměstí - Strakonice, kde před vlak R 666 jedoucí ve směru na Plzeň podle prvotních informací dobrovolně vstoupil muž. Na místo okamžitě vyjely všechny záchranné složky, ale muži již nebylo pomoci, zranění byla fatální a lékař ZZS musel konstatovat úmrtí: "Sražená osoba utrpěla devastační poranění neslučitelná se životem. My na místě ošetřujeme psychicky otřeseného svědka nehody," uvedli záchranáři. Provoz na trati byl uzavřen.
      Informaci, že šlo o sebevraždu zatím oficiálně nikdo nepotvrdil, ale podle informací přímo z místa šlo o úmysl a strojvedoucí již neměl možnost jakkoli střetu zabránit. 
     Hasiči správy železnic vyvedli cestující z vlaku, policisté zajistili místo tragédie a dorazil výjezd kriminální policie i koroner. Vyšetřování této železniční nehody si převzali kriminalisté. 

     Policisté nám zatím uvedli pouze to, že událost na místě šetří.

Aktualizace: Devastační zranění mrtvého muže byla tak rozsáhlá, že ztotožnit ho trvalo policistům mnoho hodin. Dnes již můžeme uvést, že šlo o muže narozeného v roce 1993. Také se potvrdilo, že šlo o sebevraždu. Podle svědků blížící se vlak na muže dlouze troubil, ale ten v klidu na kolejích vyčkával.