Vlastní vývod bokem použil k fetování

Pokus o aplikaci drogy do stomického vývodu feťáka málem zabil

pátek 3. ledna 08:28 , aktualizace 08:29

Drogy

Partner článku – Delta Plzeň

     Strážníci se prakticky denně setkávají s narkomany včetně těch, na kterých se drogy již nezvratně podepsaly. Samozřejmě nejčastěji jde o nitrožilní aplikaci pervitinu. Nejenže feťáci jsou schopni si do žíly vpravit koktejl vyrobený kdesi v garáži mimo jiné z toluenu, solné kyseliny, louhu a fosforu, ale používají k tomu nesterilní stříkačku často půjčenou od jiného feťáka.
     Následují infekce, například HIV nebo žloutenka, objevují se zhnisané boláky, které si narkomané většinou rozškrabají v celé zahnívající plochy bez kůže, takže se často dostavuje i sepse. Dále je poškozován mozek, což se projevuje poruchami chování a depresemi. Při dlouhodobém užívání pak hrozí selhání jater či ledvin či poškození srdce.
     Právě k takovému případu vyjížděli strážníci i ve středu před pátou hodinou odpoledne. V Plzni na Doubravce na zastávce trolejbusu v Zábělské ulici ležel devětatřicetiletý muž a sténal bolestí. Muž podle mluvčí městské policie udával nesnesitelné bolesti břicha a strážníkům nakonec přiznal, že má stomický vývod z břicha a právě do jeho vyústění si drogu aplikoval.
     Strážníci samozřejmě okamžitě přivolali záchranáře, kteří muže transportovali do Fakultní nemocnice Plzni na Lochotíně. 

Foto: Ilustrační


Delta Plzeň

Kamerové i zabezpečovací systémy, bezpečnostní a solární fólie, protipožární systémy. Osvědčený dodavatel systémů od projektu přes realizaci až po připojení na pult centralizované ochrany bezpečnostní služby nebo hasičů.