Foto

Poláci se vloupali do domu a uspořádali mejdan

Polské squatery zadrželi strážníci, tři cizinci skončili na záchytce

středa 10. července 12:46 , aktualizace 12:54

Alkohol Cizinci Městská policie Vloupání Záchytka Zadržení pachatele

Partner článku – Delta Plzeň

     Včera před osmou hodinou ranní strážníci dopravní skupiny procházeli Riegrovou ulicí, kde si všimli vykopnutých dveří jednoho z domů. Z minulosti věděli, že již jednou se zde řešil problém zabezpečení domu se správcem objektu.
     Po kontaktování správce strážníci dostali svolení ke vstupu do objektu, neboť dům měl být zabezpečený a společně s další hlídkou zahájili jeho kontrolu.
     Hned na schodišti zastihli strážníci třiačtyřicetiletou ženu s třicetiletým mužem. Ti uvedli, že do objektu přišli zhruba před dvěma hodinami a zdržují se na jedné z plzeňských ubytoven. Další tři osoby strážníci našli ležet a popíjet na zemi v jedné z místností. Sedmačtyřicetiletý, sedmapadesátiletý a jednapadesátiletý muž shodně uvedli, že zde přespali. Podle našich informací byli všichni zajištění v domě Poláci.
     "Vzhledem k tomu, že vzniklo podezření ze spáchání trestného činu, byla na místo přivolána cizinecká policie k ověření totožnosti cizinců a hlídka státní policie z obvodního oddělení PČR Plzeň – Střed, která si celou záležitost převzala k dalšímu šetření," uvedla tiskový mluvčí strážníků.
     Policisté ve spolupráci se strážníky převezli tří podnapilé na protialkoholní záchytnou stanici. Po vystřízlivění budou s nimi prováděny další úkony.
     Objekt byl opět zabezpečen správcem domu, který se na místo také dostavil.  

Foto: MP

 


Delta Plzeň

Kamerové i zabezpečovací systémy, bezpečnostní a solární fólie, protipožární systémy. Osvědčený dodavatel systémů od projektu přes realizaci až po připojení na pult centralizované ochrany bezpečnostní služby nebo hasičů.