Vodárna Plzeň připravila krizový scénář

"Pokud by přišla druhá vlna Covid-19, jsme připraveni," hlásí plzeňská vodárna

30. července 2020 10:17 , aktualizace 10:19

Partner článku – Workpress Aviation

     Vodárna Plzeň a.s. dnes představila krizový scénář pro případ, že by bylo třeba čelit dalšímu ataku onemocnění Covid-19. "Vodárna má připraven dostatek ochranných pomůcek i dezinfekce a stejně jako v době, kdy udeřila první vlna pandemie, zavedli bychom včas soubor nejrůznějších opatření, kterými bychom vyloučili ohrožení vodárenských provozů, klientů i pracovníků vodárny,“ uvedl generální ředitel vodárny Jiří Kozohorský.
     Připravený krizový scénář předpokládá zejména striktní rozdělení zaměstnanců do pracovních skupin tak, aby se co nejvíc zamezilo osobnímu kontaktu mezi pracovníky a tím případnému šíření nákazy. Znovu by bylo zavedeno omezení pohybu osob v administrativních budovách a nastavena výhradně elektronická a telefonická komunikace se zákazníky.

     "Provoz Úpravny vody na Homolce, kde se vyrábí 500 l pitné vody za sekundu, by fungoval zcela nezávisle na ostatních částech vodárny tak, že vybraní zaměstnanci by byli na pracovišti nepřetržitě potřebně dlouhou dobu bez možnosti opustit provoz," uvedla vodárna s tím, že jejich laboratoř by začala znovu vyrábět vlastní dezinfekci.

     Pokud chtějí lidé preventivně omezit v souvislosti s aktuálním nárůstem počtu případů nákazy Covid-19 osobní kontakty s pracovníky vodárny, mohou využít tyto možnosti:

  • E-mailem na adresu zc@vodarna.cz
  • Přes zákaznický webový portál na stránkách www.vodarna.cz v sekci Zákaznický portál
  • Telefonicky na zákaznickou linku 377 413 222

Zdroj: Tisková zpráva město Plzeň

Workpress Aviation

Dynamická česká výrobní společnost se zaměřením na letecký průmysl.