Foto Video

Vodní záchranáři společně s hasiči vylovili potopený člun

Dnes se opět zasahovalo na Hracholuskách, na hladině i pod ní

neděle 28. června 21:56 , aktualizace 22:14

Partner článku – Autosalon Dajbych


     Včera jsme informovali o nehodě, ke které došlo v sobotu kolem páté odpoledne se na Vodní nádrži Hracholusky. Zde se v motorovém člunu plavili tři dospělí a tři děti. Člun se zřejmě dostal do blízkosti projíždějícího parníku a vlna jdoucí od přídě ho převrátila.
     K nehodě okamžitě na člunu vypluli vodní záchranáři a k přehradě vyjeli hasiči i záchranáři ZZS Pk. "Podle prvotních informací se zde potopil motorový člun s osobami na palubě. Osoby jsme evakuovali na břeh bez zranění vyjma jednoho muže, kterému jsme poskytli pomoc a po ošetření ho předali kolegům z pozemní záchranné služby," uvedl nám mluvčí vodní záchranné služby Václav Ondra.

     Dnes se vodní záchranáři činili a ve spolupráci s HZS Plzeňského kraje vyzvedli potopený motorový člun ze dna Hracholuské přehrady. Jak uvedli, včasná a přesná lokalizace se podařila i díky novému sonaru, který získali od Plzeňského kraje.
     Hasiči poté ještě zlikvidovali skvrnu vzniklou uniklým palivem z potopeného člunu.

Foto a video: VZS

Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.