Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Vrah Zdeňky R. byl dopaden - přinášíme podrobnosti celého případu

Devět bodných ran - kriminalisté uvolnili informace k pondělní vraždě v Radnicích

24. května 2023 14:55 , aktualizace 15:44

Vazba Vražda Zadržení pachatele


     Dnes na Krajském ředitelství policie Plzeňského kraje proběhla tisková konference, na které policisté uvolnili podrobnosti k pondělní vraždě v Radnicích.

     V pondělí odpoledne byla ve svém domě v Radnicích v ulici Na Potocích nalezena devětapadesátiletá Zdeňka R. s devíti bodnými ranami v hrudi a bez známek života. V domě jí nalezli známí, kteří se po ní začali shánět, když bez omluvy nedorazila do práce v místní základní a mateřské škole, kde pracovala jako vedoucí jídelny.
     Na místo okamžitě vyjeli záchranáři, ale již bohužel nemohli ženě nijak pomoci a lékařka záchranné služby musela konstatovat její smrt.


     Do Radnic následně vyjeli policejní technici, kriminalisté, psovodi a pořádková jednotka. Vyšetřování si pak převzali krajští kriminalisté, kteří se v našem kraji zabývají těmi nejvážnějšími trestnými činy. Policisté uzavřeli ulici, mimo jiné prohledávali tok i břehy Radnického potoka a hledali vražednou zbraň, což měl být podle zjištěných stop nůž s delší úzkou čepelí.

     Souběžně, vzhledem k tomu, že veškeré zjištěné skutečnosti vedly k podezřelému Ladislavu U., který měl být přítelem zavražděné, začali po něm kriminalisté intenzivně pátrat.


     Hodiny usilovné práce kriminalistů přinesly výsledky a ještě v noci z pondělí na úterý byl podezřelý Ladislav U. dopaden a převezen do Plzně, kde byl umístěn do policejní cely. Podle našich informací se k vraždě během následného výslechu přiznal.
     Podle místních obyvatel nebyl Ladislav U. v obci příliš oblíben a říkalo se o něm, že ze zavražděné ženy dlouhodobě mámil peníze.

     Pátrání po vražedné zbrani nadále probíhalo a pátrali po ní jak policisté z pořádkové jednotky, tak i potápěči z krajské zásahové jednotky. Poté, co byl prohledán Radnický potok i jeho břehy, přesunulo se pátrání po noži k nedalekému rybníku, kde ho potápěč v úterý večer nalezl. Jednalo se útočný nůž UTON, který byl do československé armády zaveden v sedmdesátých letech pro průzkumné, výsadkové a letecké jednotky.
     "Zbraň bude nyní podrobena kriminalistickým expertízám společně s dalšími zajištěnými stopami z místa činu," uvedla nám k nalezenému noži tisková mluvčí policie.

     "Dnes dopoledne vrchní komisařka odboru obecné kriminality služby kriminální policie a vyšetřování zahájila trestní stíhání pětašedesátiletého muže jako obviněného ze závažného zločinu vraždy a také podala podnět k návrhu na vzetí obviněného do vazby," doplnila mluvčí policie.
     Vazební jednání v tuto chvíli probíhá u soudu v Rokycanech.

Fotogalerie k tomuto případu:KS Therm

Nabízíme instalatérské, topenářské a plynařské práce včetně revizí. Dodáváme a montujeme tepelná čerpadla, solární systémy, rekuperace, kogenerační jednotky, kotle, podlahové i stěnové topení či kompletní systémy vytápění. Provádíme zateplování budov, výměny oken a stoupaček i kompletní koupelny.