Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Vrah Zdeňky R. byl odsouzen

Ladislav Ubl ubodal ženu devíti ranami vojenským nožem

Autor: Karel Aleš středa 14. února 10:13 , aktualizace pátek 16. února 06:29

Smrt Vražda

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Krajský soud v Plzni dnes rozhodl ve velmi sledovaném případu loňské vraždy na Rokycansku, při které byla několika ranami vojenským nožem usmrcena ve svém domě starší žena.      

     V pondělí 22. května loňského roku byla v rodinném domě v Radnicích v ulici Na Potocích nalezena devětapadesátiletá Zdeňka R. s mnohačetnými bodnými ranami a bez známek života. Přivolaní záchranáři bohužel již ale nemohli ženě nijak pomoci a lékařka záchranné služby musela konstatovat její smrt.

     Tělo ženy nalezli její známí, kteří se po ní začali shánět, protože bez omluvy nedorazila do práce v místní základní a mateřské škole, kde pracovala jako vedoucí jídelny.

     Na místo samozřejmě okamžitě vyjeli policejní technici, kriminalisté, psovodi i pořádková jednotka, a vyšetřování si převzali krajští kriminalisté. Policisté uzavřeli ulici, mimo jiné prohledávali tok i břehy Radnického potoka a hledali vražednou zbraň. 


      Místní obyvatelé byli případem velice zděšeni, protože podle nich byla zavražděná žena nesmírně hodná a bezkonfliktní a rychle začaly vznikat různé fámy.

      Pátrání po vražedné zbrani se mezitím přesunulo k nedalekému rybníku, kde ho potápěč následující večer nalezl. Jednalo se o útočný nůž UTON, který byl do československé armády zaveden v sedmdesátých letech pro průzkumné, výsadkové a letecké jednotky.
     Nůž byl následně podrobena kriminalistickým expertízám, bylo zjištěno, že jde o vražednou zbraň, a výsledky pitvy prokázaly, že vrah oběť bodl celkem devětkrát.

Dopadení vraha

      Vzhledem k tomu, že veškeré zjištěné skutečnosti vedly k podezřelému Ladislavu Ublovi, který byl přítelem zavražděné, bylo po něm zahájeno pátrání, ještě v noci z pondělí na úterý byl dopaden a během následného výslechu se k vraždě přiznal.
     Zdeňku zavraždil ve spánku v noci z neděle na pondělí kolem třetí hodiny v jejím domě, kam za ní přijel, a dle všeho svůj čin dopředu naplánoval, protože Zdeňka se s ním chtěla rozejít.
     Po vraždě z místa utekl a nůž hodil do rybníku.

     Podle místních obyvatel nebyl Ladislav Ubl v obci příliš oblíben a říkalo se o něm, že ze zavražděné ženy dlouhodobě mámil peníze.

Ubl u soudu

     Krajský soud v Plzni dnes vynesl rozsudek v tomto tragickém případu a šedesátiletého Ladislava Ubla, který svůj čin nepopíral, odsoudil k trestu odnětí svobody ve věznici s ostrahou na dobu čtrnácti let.

Fotogalerie případu Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.